У Раді рекомендували законопроєкт про реєстр військовозобов’язаних до другого читання. Що зміниться?

Комітет Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки 9 січня рекомендував до другого читання законопроєкт №10062. У ньому йдеться, зокрема, про створення електронного реєстру військовозобов’язаних.

Про це повідомила членкиня комітету, народна депутатка з фракції «Євросолідарність» Ірина Фріз.

Вона зазначила, що 11 учасників профільного комітету були за. Ще 5 членів, представники фракції «Європейська солідарність» та «Голос», утримались.

«Редакція містить всупереч всім нормам законодавства, нормотворчих практик та здоровому глузду зміни до законодавства, які не передбачені цим проєктом закону», — заявила Фріз.

За її словами, під час підготовки документа до другого читання було додано майже 4 сторінки тексту змін до Закону, які парламент не ухвалив у першому читані. Депутатка каже, що «комітет ухвалив рішення, яким порушив чинний Регламент».

Що змінилося?

Фріз повідомила, що згідно з підготовленою комітетом редакцією законопроєкту, до держреєстрів не вноситимуть:

  • відомості про виїзд за межі України та повернення назад;
  • відомості про примусове виконання рішення щодо боржника (реквізити та відомості виконавчого документа);
  • інші персональні дані, які дозволяють ідентифікувати призовника, військовозобов’язаного або резервіста.

Також комітет відхилив норму щодо збору відомостей про членів сім’ї. Така інформація може бути надана виключно за згодою військовослужбовця, резервіста чи призовника.

Про законопроєкт

Раніше народні депутати казали, що законопроєкт усуває бюрократичні перепони для надання статусу учасника бойових дій. Зокрема, він уточнює взаємодію державних реєстрів і спрощує процедуру оформлення статусу учасника бойових дій під час воєнного стану.

Згідно з проєктом закону, мають створити єдиний реєстр мобілізованих, який буде привʼязано до єдиного реєстру виборців.