УКРАЇНА

У Раді зареєстрували проект про статус заручників на Донбасі та політв'язнів у РФ

28 березня, 2018 12:36
УКРАЇНА/У Раді зареєстрували проект про статус заручників на Донбасі та політв'язнів у РФ
Зберегти
Вигляд
У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який визначає правовий статус незаконно утримуваних осіб на тимчасово окупованих територіях України та за її межами.

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який визначає правовий статус незаконно утримуваних осіб на тимчасово окупованих територіях України та за її межами. 

Про це повідомила перша віце-спікерка парламенту Ірина Геращенко у Facebook. 

«Днями у ВР зареєстрували закон «Про правовий статус і соціальні гарантії осіб, які незаконно позбавлені волі, заручники, або засуджені на тимчасово окупованих територіях України та за її межами». До співавторства долучилися представники комітету прав людини й захисту ветеранів, також профільне міністерство ТОТ, колишні заручники», — написала вона. 

За словами Геращенко, під дію законопроекту мають потрапити «всі, хто незаконно утримувався в тюрмах окупованих територій та РФ через військову агресію, що розпочалася 20 лютого 2014 року». 

Віце-спікерка наголосила, що дезертири та інші особи, які співпрацювали з окупаційним режимом, не матимуть права на отримання разової соціальної виплати й інших соціальних гарантій. 

«Важливо, що держава посилить правовий захист заручників, допомогу в підготовці позовів задля притягнення причетних до катувань і незаконних утримань. Також пропонується ще раз законодавчо зафіксувати, що протягом перебування в полоні військовослужбовцям нараховується заробітна платня (ця норма працює і нині, але буває багато скарг від родин заручників щодо бюрократичних перепон)», — додала Геращенко.

27 грудня 2017 року на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

Україна не передавала засуджених за вбивства, повідомила омбудсмен Валерія Лутковська. Уповноважена також зазначила, що повний обмін заручників «усіх на всіх» відбудеться після завершення війни на Донбасі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Звільнені від опіки: Як держава допомагає українцям, яких повернула з полону «ДНР» та «ЛНР».

Пов`язані новини
Життя
11 лютого 2019
Депутати не підтримають закон про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство» – автор проекту
Депутат від фракції «Народний фронт» Леонід Ємець, який є автором проекту закону про запровадження кримінальної відповідальності за неособисте голосування депутатів (№8461), вважає, що це скликання парламенту не підтримає цей проект. Цей закон депутати зареєстрували ще влітку 2018-го, але він так і не був проголосований парламент. У коментарі Громадському Ємець заявив, що парламент нинішнього скликання, на його думку, не підтримає цей закон: «На даний момент, з цим парламентом, який вже, мабуть, забув про свої обіцянки, що голосувати усі будуть особисто, і вже багато тих людей, які свого часу, в минулому скликанні, як і я, ходили у футболках «Голосуй особисто» і вимагали від «Партії регіонів» особистого голосування, ставши депутатами повторно, чомусь забули про цю свою обіцянку. Я зареєстрував законопроект, але наразі достатньої кількості голосів у парламенті, обраному за цією виборчою системою, очевидно немає», – наголосив депутат.Нагадаємо, рух ЧЕСНО повідомив, що карткою народного депутата із фракції «Блоку Петра Порошенка», президента Федерації футболу України Андрія Павелка декілька разів проголосували під час пленарного засідання Верховної Ради 7 лютого. Сам депутат в цей час перебував на 43-му Конгресі Спілки європейських футбольних асоціацій (УЄФА) у Римі.Законопроект №8461 про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство», зареєстрували 8 червня 2018 року, а 11 червня документ надійшов на розгляд профільного комітету. Щоправда, за словами депутата, комітет так і не включив його до порядку денного./Марко Погуляєвський
Перевірено
Зберегти