УКРАЇНА

Жебрівського призначили аудитором НАБУ незаконно — «Центр протидії корупції»

20 червня, 2018 18:16
УКРАЇНА/Жебрівського призначили аудитором НАБУ незаконно — «Центр протидії корупції»
Зберегти
Вигляд
Призначення Павла Жебрівського на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро відбулося з порушенням закону «Про НАБУ».

Призначення Павла Жебрівського на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро відбулося з порушенням закону «Про НАБУ».

Про це повідомили у «Центрі протидії корупції».

Згідно зі статтею 26 закону аудитор НАБУ повинен мати досвід роботи у правоохоронних органах чи судових органах за кордоном або в міжнародних організаціях. Жебрівський такого досвіду не має, наголошують у Центрі. 

«Призначення аудитора НАБУ з порушенням закону може бути оскаржене в суді. Саме тому, якщо інформація про наявність у нього закордонного чи міжнародного досвіду не буде підтверджена документами, ми підемо з колективним позовом від антикорупційних громадських організацій до суду», — заявила Олена Щербан, юристка «ЦПК».

Нагадаємо, що 19 червня Петро Порошенко призначив колишнього очільника Донецької ВЦА Павла Жебрівського на посаду аудитора НАБУ.

11 червня стало відомо, що Павло Жебрівський йде з посади голови Донецької ВЦА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Відставка Жебрівського: чому і куди пішов очільник Донеччини

7 липня українського правозахисника Володимира Василенка обрали до комісії аудиторів НАБУ від парламенту. Уряд свою кандидатуру затвердив у травні 2017-го — ним став професор Михайло Буроменський. 

Ще у липні 2017-го Антикорупційний комітет рекомендував Раді 4 кандидатури на аудитора НАБУ. Однак, тоді Рада не змогла призначити аудитора НАБУ. БПП і «Народний фронт» намагалися призначити аудитора НАБУ без співбесід, що є порушенням процедури.

Обрати аудитора від Ради за процедурою також закликали депутати Європарламенту.

Оскільки аудит НАБУ буде проводитися вперше, аудитори мають не тільки оцінити перші роки роботи бюро, а й розробити механізми проведення аудиту. 

Пов`язані новини