УКРАЇНА

Призначення Жебрівського ставить під сумнів аудит НАБУ — Рада громадського контролю

20 червня, 2018 18:15
УКРАЇНА/Призначення Жебрівського ставить під сумнів аудит НАБУ — Рада громадського контролю
Зберегти
Вигляд
lead
Сумніви може викликати неупередженість Павла Жебрівського, адже ще тиждень тому він, працюючи на посаді голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, був особою, підслідною НАБУ

Призначення Павла Жебрівського аудитором Національного антикорупційного бюро за квотою президента ставить під сумнів  процес перевірки діяльності Бюро.

Про це ідеться у заяві Ради громадського контролю НАБУ.

«Призначення аудитором НАБУ особи, яка не в повній мірі відповідає вимогам закону, ставить під загрозу судового оскарження як сам процес відбору, так і майбутні результати діяльності комісії», — ідеться у заяві.

Так, Закон України «Про Національне антикорупційне бюро України» передбачає, що аудитор повинен мати «значний досвід роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, судах за кордоном чи міжнародних організаціях».

Утім біографія Жебрівського не містить інформації про подібний міжнародний досвід.

«Окрім того, сумніви може викликати неупередженість Павла Жебрівського, адже ще тиждень тому він, працюючи на посаді голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, був особою, підслідною НАБУ», — ідеться у заяві.

«Рада НАБУ закликає дотримуватись законності на всіх етапах підготовки та проведення аудиту та забезпечити максимальну прозорість усіх пов’язаних з цим процесів», — ідеться у повідомленні.

Раніше у «Центрі протидії корупції» заявили, що призначення Жебрівського є незаконним

Нагадаємо, 19 червня Петро Порошенко призначив колишнього очільника Донецької ВЦА Павла Жебрівського на посаду аудитора НАБУ.

Раніше, 11 червня, стало відомо, що Павло Жебрівський йде з посади голови Донецької ВЦА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Відставка Жебрівського: чому і куди пішов очільник Донеччини

7 липня українського правозахисника Володимира Василенка обрали до комісії аудиторів НАБУ від парламенту. Уряд свою кандидатуру затвердив у травні 2017-го — ним став професор Михайло Буроменський. 

Ще у липні 2017-го Антикорупційний комітет рекомендував Раді 4 кандидатури на аудитора НАБУ. Однак, тоді Рада не змогла призначити аудитора НАБУ. БПП і «Народний фронт» намагалися призначити аудитора НАБУ без співбесід, що є порушенням процедури.

Обрати аудитора від Ради за процедурою також закликали депутати Європарламенту.

Оскільки аудит НАБУ буде проводитися вперше, аудитори мають не тільки оцінити перші роки роботи бюро, а й розробити механізми проведення аудиту. 

Пов`язані новини