У регіонах закликають утриматись від масових зібрань на Водохреще: можливі провокації

19 січня християни східного обряду відзначатимуть свято Богоявлення Господнього, або Водохреще. Обласні та міські адміністрації закликають українців утриматися від масових зібрань та заходів у цей день через можливі провокації російських військ.
Так, Київська міська державна адміністрація наголосила: з огляду на військову агресію рф проведення будь-яких масових заходів, зокрема релігійних, може бути використане росією або радикальними угрупованнями для провокацій щодо вірян та пересічних громадян.
Щоб уникнути травмування та інших небезпечних ситуацій, Київ організує чергування рятувальників на традиційних для Водохреща локаціях. Але киян все ж «наполегливо закликають» цьогоріч відмовитися від купання у водоймах.
Не буде масових заходів і в Запорізькій області. В ОВА попередили, що на Водохреще на річці Дніпро та інших водних об'єктах не функціонуватимуть спеціальні локації для занурення, а правоохоронці та рятівники не здійснюватимуть там чергування.
«Перед ними сьогодні постали інші складні завдання: діставати людей з-під завалів після ракетних атак, цілодобово чергувати на блокпостах і допомагати громадянам у складних життєвих ситуаціях. Тож відповідальність за можливі надзвичайні події під час купання у крижаній воді, спровоковані порушенням обмежень, введених режимом воєнного стану, лежатиме виключно на порушниках», — попередила обласна адміністрація.
Обряди освячення води біля храмів на Запоріжжі в цей день також відбудуться з урахуванням усіх заходів безпеки.
У Чернівцях також цьогоріч не буде відведених місць для купання на Водохреще, хоча на Пруті та біля озера на Комарова все-таки чергуватимуть групи рятувальників.
Мерія Львова також застерігає людей утриматися від купання у водоймах на Водохреще, але з іншої причини: пірнання в ополонку без підготовки може стати причиною проблем зі здоров’ям.
Якщо ви все ж таки вирішили занурюватись у воду, варто пам'ятати правила безпеки.
- Занурюватись у воду варто, тільки якщо ви повністю здорові. Не слід купатися вагітним жінкам, а також дітям до 6 років.
- Занурюйтесь лише у спеціально обладнаних для купання місцях із перевіреним дном.
- Перед тим, як зайти у воду, обов’язково зробіть руханку.
- Зніміть металеві прикраси. Метал охолоджується дуже швидко, і його контакт зі шкірою може призвести до обмороження окремих ділянок чи холодових травм.
- Не пірнайте одразу ж із головою — це може призвести до різкого охолодження організму. Натомість робіть це поступово: намочіть обличчя, груди, живіт і спину, а вже потім занурюйтесь по шию.
- Перебувайте у воді не довше ніж 3-5 секунд.
- Після купання добре розітріться рушником, якомога швидше змініть мокрий одяг на сухий. Перед купанням варто продумати, що ви вдягнете: обирайте теплий одяг з мінімальною кількістю ґудзиків та застібок, щоб швидко перевдягнутися. Те саме стосується і взуття.
- Не залишайте відкритими кінцівки та голову: через долоні й оголену голову ви втрачаєте чимало тепла і можете захворіти.
- Більше рухайтесь, щоб не змерзнути. Пострибайте на місці, зробіть кілька простих вправ або ж просто походіть.
- Візьміть із собою термос із чаєм. Не варто вживати алкоголь ㅡ він лише створює ілюзію тепла і призводить до величезної його втрати. Водночас куріння зменшує швидкість кровообігу в кінцівках.
- Поділитися: