У Парламентській асамблеї Ради Європи не дозволили Російській Федерації змінити процедуру запровадження санкцій.

Про ухвалення відповідної резолюції оголосила президент ПАРЄ Ліліан Морі-Паск`є під час засідання Асамблеї у Страсбурзі (Франція), що транслювалось на на сайті ПАРЄ.

За резолюцію проголосувало 105 парламентаріїв, 30 проти, а 16 утримались. Під час голосування в проект резолюції були внесені правки, які не дозволили проросійським силам в ПАРЄ відстояти інтереси Росії щодо можливості повернення в сесійну залу ПАРЄ без виконання вимог попередніх резолюцій Асамблеї, ухвалених у зв’язку з агресією проти України.

Як зауважив голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар`єв, в резолюції Росія критикується за боягузтво (подавати делегацію) та шантаж (відмову платити внесок до Ради Європи).

«Її закликали не боятися і не шантажувати, а виконувати зобов‘язання. Існуючий санкційний механізм залишається. Можливо, буде запроваджений додатковий, складніший. Але то вже справа майбутніх сесій. Делегація зробила все можливе. Хоча, головна боротьба попереду: проросійські сили відчули рухи з українського виборчого процесу, а прибічники все частіше питають - чи є їм сенс стояти за нас, якщо українці демонструють інші тенденції. Сподіваюсь, ми не дамо приводу для розчарування європейським партнерам», — наголосив Ар’єв.

Нагадаємо, постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба в ефірі програми «Громадське. Світ» заявив, що у Парламентській асамблеї Ради Європи посилився тиск на тих, хто не підтримує зняття санкцій з Росії, запроваджених через агресію проти України.

Раніше народний депутат Борислав Береза заявив, що ПАРЄ до літа може відновити членство Росії.

Поділитись: