У Росії провели слідчі дії стосовно чотирьох українських військовополонених моряків.

Як повідомив адвокат Микола Полозов, слідчі дії провели щодо Віктора Беспальченка, Сергія Попова, Андрія Шевченка та Андрія Драча.

Адвокат також повідомив, що слідство повинно було ознайомити Беспальченка з постановами про призначення технічної експертизи артилерії катерів «Бердянськ» і «Нікополь». Коли його адвокат прибула в слідче управління ФСБ, з'ясувалося, що моряка відвезли для проведення амбулаторної психолого-психіатричної експертизи в інститут Сербського.

«Військовополонених Сергія Попова, Андрія Шевченка та Андрія Драча слідство ознайомило з постановами про призначення технічної експертизи артилерії МБАК «Нікополь» і «Бердянськ». Під час слідчих дій адвокати військовополонених заявили клопотання про долучення доповіді Управління Верховного Комісара ООН з прав людини, в якому статус 24-х захоплених українських моряків визначений як військовополонені», — додав адвокат.

Нагадаємо, зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада їх вивезли до СІЗО Москви.

Поділитись: