Глава Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що ситуацію в Білорусі дестабілізують «200 екстремістів, підготовлених в Україні».

Слова Лаврова цитує російське видання «РИА Новости».

«Подібна діяльність ведеться з території України. Там є і «Тризуб Степана Бандери», є і «С14», є «Національний корпус», є «Правий сектор». Всі ці структури активно займаються провокуванням радикальних дій в Мінську та інших містах Білорусі», — заявив він.

За словами глави МЗС Росії, в Україні нібито існують табори «з підготовки таких екстремістів»: зокрема, у Волинській та Дніпропетровській областях.

А що на це кажуть в українському МЗС?

Що це все маячня і коментувати таку заяву не дуже хочеться — так заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

За його словами, Україна не вела, не веде і не вестиме жодної підривної діяльності проти Білорусі.

А ось Росія, за його словами, навпаки заявляє, що вже направила деяких своїх «фахівців» до Білорусі й готова направити їх ще більше.

«Намагання Росії представити своїх зелених чоловічків в Білорусі як українських екстремістів — це дешевий і програшний трюк. І головне. Воістину, як каже прислів'я: "злодій кричить — тримайте злодія"», — додав Кулеба.

Що відбувається в Білорусі?

У країні 9 серпня відбулися вибори президента. За остаточними й офіційними результатами, перемагає чинний глава держави Олександр Лукашенко (на посаді вже 26 років) з 80,1% підтримкою виборців. За опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську начебто проголосували 10,1%.

Незгодні з результатами виборів переконують, що їх сфальсифікувала чинна влада, і щодня з 9 серпня виходять на акції протесту, а на частині підприємств страйкують робітники. Опозиція створила Координаційну раду для мирної передачі влади, натомість Генпрокуратура відкрила на членів ради кримінальну справу та звинувачує у намаганні захопити владу.

Поділитись: