Світ

У роботу сайту місцевих виборів у Теннесі втручалися з українських IP-адрес — ЗМІ

13 травня, 2018 13:30
Світ/У роботу сайту місцевих виборів у Теннесі втручалися з українських IP-адрес — ЗМІ
Зберегти
Вигляд
Зазначається, що протягом спільного кібернападу, що став ймовірною причиною припинення роботи сайту, задіяли українські IP-адреси.

Американські слідчі виявили докази стороннього втручання у роботу сайту місцевих виборів у Теннесі. 

На цьому сайті розміщували дані про результати першого раунду виборів, повідомляє CBS.

Зазначається, що протягом спільного кібернападу, що став ймовірною причиною припинення роботи сайту, задіяли українські IP-адреси.

Компанія Sword & Shield Enterprise Security уточнює, що 1 травня на сайті перебували користувачі з «підозріло великої кількості країн» — понад 100 по всьому світу.

«Враховуючи підозрілу діяльність й особливо доведене одночасне зловмисне втручання з IP-адрес в Україні ..., вважаю за доцільне висунути гіпотезу, що це була навмисна дія», — заявив заступник директора з інформаційних технологій округу Нокс.

Він також уточнив, що дані голосування не постраждали, проте сайт не працював протягом години після закриття виборчих дільниць.

Експерти також висловили стурбованість тим, що інші держави можуть використовувати подібні атаки для зниження довіри до демократичних процесів у суспільстві.

Директор з технологій та інформатизації округу Річард Моран уточнив, що хоча трафік і надходив із закордонних серверів, це ще не означає, що організатор атаки перебував за кордоном. Ден Воллеч, професор університету Райс, підкреслив, що нападники цілком могли зламувати комп'ютери та здійснювати напади з них, перебуваючи де завгодно.

Раніше представники Демократичної партії Комітету з розвідки Палати представників США опублікували копії проплачених російським Агентством інтернет-досліджень (IRA) постів у Facebook, які створювались щоб вплинути на американські президентські вибори в 2016 році.

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату.

3 квітня у США взяли під варту першого підозрюваного у справі втручання Росії у вибори.

Також стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

У лютому 2018 США вперше висунули звинувачення 13 громадянам Росії щодо втручання у вибори президента США. Серед обвинувачених — бізнесмен Євген Пригожин, наближений до президента Росії Володимира Путіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: CNN показав документальний фільм про втручання Путіна у вибори в США.

Пов`язані новини