У США взяли під варту першого підозрюваного у справі втручання Росії у вибори

Федеральний суд у Вашингтоні засудив адвоката Алекса Ван дер Зваана у справі про втручання Росії у президентські вибори у США у 2016 році.

Федеральний суд у Вашингтоні засудив адвоката Алекса Ван дер Зваана у справі про втручання Росії у президентські вибори у США у 2016 році.

Про це повідомляє АР.

Ван дер Зваана засудили до 30 днів у в'язниці та штрафу у розмірі $20 тисяч.

Він перший, кого засудили в рамках розслідування спеціального прокурора США Роберта Мюллера.

Алекс ван дер Зваан зізнався, що збрехав про свої контакти з Ріком Ґейтсом — партнером екс-голови виборчого штабу президента США Дональда Трампа Пола Манафорта, який також працював у виборчому штабі президента США.

20 лютого Алекс ван дер Зваан визнав себе винним у введенні в оману федерального слідства у США щодо його контактів із представником виборчої кампанії нинішнього президента США Дональда Трампа. На час тих подій ван дер Зваан працював у лондонському відділенні міжнародної юридичної фірми Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom.

У 2012 року цю компанію найняло Міністерсво юстицій України для підготовки звіту, який мав обґрунтувати кримінальні обвинувачення проти колишньої прем’єр-міністерки України Юлії Тимошенко.

Раніше колишній радник передвиборчого штабу Трампа Рік Гейтс офіційно визнав себе винним у змові на федеральному рівні та наданні неправдивих свідчень. Гейтс навмисно збрехав спецпрокурору Мюллеру про те, що екс-радник штабу Трампа Пол Манафорт на зустрічі з лобістом та членом Конгресу США у березні 2013 не згадував Україну. Адже обидва вони, і Гейтс і Манафорт, співпрацювали з Януковичем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером.

Екс-політтехнологу Манафорту загрожує 305 років ув'язнення.

1 березня Манафорт заявив, що не визнає провини у справі втручання РФ у вибори США.

Нагадаємо, 30 жовтня 2017 року Полу Манафорту і його бізнес-партнеру Ріку Гейтсу висунули звинувачення за 12 пунктами, у тому числі у відмиванні грошей і таємній змові. Пізніше їх взяли під домашній арешт.

Манафорт оскаржив свій домашній арешт, але суд його апеляцію не задовольнив. Пізніше його звільнили з-під арешту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну  причетність Манафорта до розстрілів на Майдані.

Усього, згідно з документами, Манафорт отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Також повідомлялося, що в США розслідуватимуть можливу участь Манафорта в корупційних схемах в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Російське розслідування» в США: арешт Манафорта й брехня ФБРівцям