У Росії у десятках міст відбуваються мітинги проти підвищення пенсійного віку.

У Росії у десятках міст відбуваються мітинги проти підвищення пенсійного віку.

Як повідомляє «Медуза», проводять акції прихильники опозиціонера Олексія Навального, а також представники профспілок і парламентських опозиційних партій.

Наразі про затриманих не повідомлялося, проте з'являється інформація, що зокрема у Краснодарі активістів під різними приводами зупиняють співробітники ДПС, заважаючи потрапити на мітинг.

Водночас на Червоній площі в Москві провів одиночний «голий» пікет житель Ростова-на-Дону Слава Шумський. Свою акцію він назвав «Труси протесту». Як на неї відреагували правоохоронні органи, невідомо.

Навальний повідомив, що на мітиг в Омську зібралися понад 3 тисячі людей.

Зазначається, що учасники мітингу підписали підсумкову резолюцію з вимогою не ухвалювати законопроект про пенсійну реформу, а також скасувати підвищення ПДВ до 20%.

Російський уряд 14 червня оголосив про підвищення пенсійного віку. Нині в РФ він складає для чоловіків 60 років, а для жінок — 55. Влада Росії планує поступово підвищити пенсійний вік до 65 років для чоловіків (к 2028 року) і до 63 років для жінок (к 2034 року).

Як повідомлялося, Навальний закликав російську владу обміняти українського політв’язня, режисера Олега Сенцова.

У травні Навального засудили до 30 діб адміністративного арешту за повторне порушення порядку організації мітингу.

5 травня у містах Росії відбулися акції протесту «Він нам не цар»  приурочені до інавгурації Володимира Путіна. Загалом по всій Росії на акціях «Він нам не цар» 5 травня затримали понад 1600 людей, серед них були діти.

Міністерство закордонних справ України засудило масове затримання у Росії учасників протестних акцій. CША та Євросоюз також засудили масове затримання протестувальників у Росії.

7 травня у Кремлі відбулася інавгурація Путіна. Таким чином Володимир Путін учетверте вступив на посаду президента Російської Федерації. 

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile