Світ

У Росії заявили про можливий вихід з Ради Європи

20 вересня, 2018 18:39
Світ/У Росії заявили про можливий вихід з Ради Європи
Зберегти
Вигляд
Росія розглядає можливість виходу зі складу Ради Європи на тлі протиріч, які виникли між Москвою та Страсбургом.

Росія розглядає можливість виходу зі складу Ради Європи на тлі протиріч, які виникли між Москвою та Страсбургом.

Про це заявила спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко, передає російське федеральне інформаційне агентство ТАСС.

«У нас назріває внутрішнє рішення вийти з Ради Європи. Я вам кажу це щиро. Якщо Рада Європи з цим погодиться, якщо для неї не цінна участь Російської Федерації, значить так і буде», — заявила Матвієнко до голови Парламентської асамблеї Ради Європи.

Спікерка Ради Федерації також заявила, що Росія «все більше втрачає інтерес» у роботі в Парламентській асамблеї Ради Європи.

У складі Ради Європи — 47 держав, серед яких є Росія та Україна. Членами міжнародної організації можуть стати всі європейські країни, які поділяють верховенство права та гарантують права людини.

Нагадаємо, у квітні 2014 року після анексії Криму та початку війни на Донбасі Росію позбавили права голосу в ПАРЄ. На знак протесту РФ відмовилася брати участь в сесіях Асамблеї і припинила виплачувати членські внески.

24 квітня 2017 ПАРЄ визнала окупацію непідконтрольних територій Донбасу Росією. Таким чином резолюція ПАРЄ підтвердила засудження російської агресії проти України, що порушує міжнародне гуманітарне право та принципи Ради Європи.

ПАРЄ за доповіддю України підтримала протидію пропаганді РФ.

Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію щодо протидії гібридній війні. При ухваленні документу Асамблея послалася, зокрема, на дії Росії проти України.

Згодом ПАРЄ всупереч процедурам прискорила розгляд рішення щодо повернення Росії. Представник України в ПАРЄ заявив, що піде з Асамблеї в разі повернення туди РФ.

Більше про:
# Рада Європи
Пов`язані новини