УКРАЇНА

У Росії заявили, що кримського політв’язня Куку возили на медобстеження

10 липня, 2018 18:03
УКРАЇНА/У Росії заявили, що кримського політв’язня Куку возили на медобстеження
Зберегти
Вигляд
Кримського політв’язня Еміра-Усеїна Куку, про зникнення якого повідомлялося раніше, повернули до СІЗО Ростова. В ізоляторі кажуть, що його возили на медобстеження.

Кримського політв’язня Еміра-Усеїна Куку, про зникнення якого повідомлялося раніше, повернули до СІЗО Ростова. В ізоляторі кажуть, що його возили на медобстеження.

Про це повідомив адвокат Сергій Локтєв, передає «Крим.Реалії».

Нагадаємо, 10 липня адвокат розповів, що йому відмовили в зустрічі з Куку, бо того вивезли з СІЗО у невідомому напрямку.

Пізніше Локтєв дізнався, що кримського політв’язня возили на медобстеження, зараз він вже перебуває в СІЗО.

«Сказали, що його возили на медобстеження. У зв'язку з чим, відповідно, не пояснили. Я так розумію, що це пов'язано з голодуванням», — сказав юрист.

Також Локтєв додав, що його не пускають до Куку, тому йому нічого не відомо про стан здоров’я політв’язня.

Зазначається, що адвокат подав скаргу до прокуратури Ростовської області через відмову співробітників СІЗО допустити його до Куку.

Зазначимо, що Емір-Усеїн Куку вже 14 днів голодує на знак протесту.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини повідомила, що у кримського політв’язня Куку значно погіршилось здоров’я.

Емір-Усеїн Куку оголосив голодування у свій 42-й день народження — 26 червня. 

Еміра-Усеїна Куку затримали 11 лютого 2016 року під час масових обшуків і затримань в анексованому Криму. У липні 2016 року його помістили в спецблок СІЗО як «небезпечного підсудного».

Згодом Куку звинуватили в підготовці до «насильницького захоплення влади».

У грудні 2017 року кримчанина етапували з Криму в Ростов-на-Дону.

Нагадаємо, що станом на 4 липня у російських та підконтрольних Кремлю кримських тюрмах голодують загалом п'ятеро політв'язнів — це Володимир Балух, Олег Сенцов, Олександр Шумков, Станіслав Клих та Емір-Усеїн Куку.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Емір-Усейн Куку
Пов`язані новини