У російських містах пройшли марші пам'яті Бориса Нємцова: є затримані

У Росії, у Москві та Санкт—Петербурзі, відбулись марші пам'яті російського політика Бориса Нємцова.

У Росії, у Москві та Санкт-Петербурзі, відбулись марші пам'яті російського політика Бориса Нємцова.

Про це повідомляє «Дождь».

За даними МВС Росії, у акції взяли участь близько 4,5 тисяч людей.

Водночас, рух «Белый счетчик» припинив підрахунок учасників маршу, зупинившись на 7,6 тисяч осіб.

Як повідомляє «Радіо Свобода», співробітники поліції не дозволили пронести на марш плакати з написами «Путін, досить брехати і воювати» і «Я проти анексії Криму».

У акції взяли участь кандидат в президенти Росії Григорій Явлінський, лідер ПАРНАС Михайло Касьянов, засновник «Фонду боротьби з корупцією» Олексій Навальний, а також активісти багатьох опозиційних рухів.

Кандидатка у президенти Росії Ксенія Собчак також була присутня на марші пам'яті Нємцова.

«До цих пір у нашій країні вбивають лише за те, що людина думає і говорить. Це називається політичне переслідування», — сказала Собчак.

За інформацією «ОВД-Инфо», у Москві на марші затримали трьох людей, в тому числі одного з організаторів колони націоналістів Володимира Ратникова і його помічника.

У Санкт-Петербурзі також пройшов марш пам'яті Нємцова, у місті він був узгоджений міською владою.

Акція пам'яті Бориса Нємцова у Петербурзі Фото надані Громадському Максимом Яригіним

Водночас на акції затримали активіста руху «Солідарність» Володимира Шіпіцин, який тримав у руках прапор України. Причину затримання поліцейські не назвали.

Борис Нємцов був застрелений в Москві 27 лютого 2015 року.

Обвинуваченими у справі про вбивство політика проходили 5 осіб, у тому числі колишній військовослужбовець чеченського батальйону «Північ» Заур Дадаєв.

У червні 2017-го суд присяжних у Москві визнав головного підозрюваного у вбивстві Нємцова Дадаєва винним. У липні обвинуваченого Дадаєва та ще 4 підсудних засудили до 20 років колонії. Всі засуджені у справі про вбивство Бориса Нємцова свою провину не визнають.

Хоча на відеозаписах перших допитів Дадаева і Губашева підсудні визнали провину і стверджують, що мотивом вбивства стали політичні погляди російського опозиціонера, а також заяви, що нібито ображають почуття віруючих мусульман.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа про вбивство Нємцова: що важливо знати