Колишній очільник «Російських залізних доріг» Володимир Якунін подав позов про «захист ділової репутації» проти незалежного російського видання «Новая газета» та вимагає 5 мільйонів рублів компенсації.

За словами адвоката Якуніна, у двох статтях «Новой газеты» є «неправдиві дані, що мають образливий характер». Захисник додав, що від видання вимагали видалити публікації, але «Новая газета» відмовилася.

Адвокат розповів, що Якунін вимагає від видання 2 мільйони рублів, а також 2 мільйони і 1 мільйони рублів від журналістів Ірека Муртазіна та Андрія Сухотіна відповідно.

Як зазначає РБК, у жовтні Якунін заявив про намір подати позов до суду через матеріал «Новой газеты» під назвою «Как могут быть связаны расстрел следователя Шишкиной, миллиарды полковника Захарченко, расследование ФБК и бизнес-интересы сына экс-главы РЖД».

У ньому ідеться про можливі версії убивства старшої слідчої з особливо важливих справ Управління на транспорті Євгенії Шишкіної, яка розслідувала справу щодо незаконного виведення коштів РЖД.

В «Новой газете» заявили Громадському, що не хочуть публічну коментувати цей позов.

«Це звичайна подія, оскільки вона в юридичній площині, то і позиція в нас буде юридична, а не публічна», — зазначили у виданні.

Нагадаємо, 26 жовтня стало відомо, що у Росії суд за вимогою Роскомнагляду оштрафував видання The New Times на 22 мільйони рублів за несвоєчасний звіт про іноземне фінансування. Видання заявило, що не може самостійно виплатити штраф і оголосило збір коштів. У підсумку необхідна сума була зібрана.

Як повідомлялося, 29 жовтня під офіс видання «Новая газета» в Москві невідомі привезли три клітки з вівцями у жилетках з написом «Новая газета».

18 жовтня під редакцію «Новой газеты» підкинули поховальний вінок, а на наступний день відрізану голову барана разом з погрозами на адресу журналістів.

Поділитись: