Поминальний вінок і голова барана з погрозами на адресу журналістів
Фото: Ганна Артем'єва / «Новая газета»
Під редакцію незалежного російського видання «Новая газета» підкинули поховальний вінок, а на наступний день відрізану голову барана разом з погрозами на адресу журналістів.

Зазначається, що погрози надходять на адресу журналіста Дениса Короткова, якого називають «зрадником Батьківщини» і звинувачують у оприлюдненні даних російських льотчиків, які воюють у Сирії. Коротков випустив 5 матеріалів про ПВК «Вагнер» у минулому році, коли працював у петербурзькому виданні «Фонтанка».

Заява редакції «Нової газети»

Наклеп в наш час — небезпечна зброя. Наклеп і фейки призводять до воєн, убивств та нападів на громадських діячів і журналістів.

Люди, які розв’язали у соцмережах кампанію проти «Новой газеты» та її журналістів, добре розуміють, до чого призводять всі ці букви в атмосфері істерики та ненависті, що досягнула в Росії захмарних висот.

Особливо огидно, коли в основі «хвилі народного обурення» — відверта брехня.

Заяви про те, що «Новая газета» нібито розголосила дані російських льотчиків, які воюють у Сирії, що становить небезпеку для їхніх сімей, — просто фейк. У нас взагалі не було публікацій на цю тему — ні в газеті, ні на сайті.

Але ця брехня, багаторазово посилена тролями і коментарями деяких «лідерів громадської думки», ких або купили, або використовують втемну, реально становить загрозу для журналістів.

В інтернеті розповсюджуються заклики до фізичної розправи над журналістами, до редакції підкидають зловісні «подарунки», що символізують смерть конкретних людей.

Терпіти подібне ми не маємо наміру, тим більше що відмінно уявляємо, звідки йде загроза.

У нас є тільки дві зброї: публічність — і тому ми продовжуємо свою роботу; і — закон. МВС та інші правоохоронні органи зобов’язані зробити все, щоби закон захистив нас.

Ми вимагаємо розслідувати факти погроз і покарати винних.

Голова барана з погрозами на адресу журналістів
Фото: Ганна Артем'єва / «Новая газета»

У коментарі Громадському журналіст «Новой газеты» Сергій Соколов розповів, що раніше під редакцію видання вже підкидали різні «подарунки», зокрема мертву крису, яку проштрикнули кинджалом. Він наголосив, що редакція дуже серйозно сприймає ці випадки і вважає, що журналістам загрожує реальна небезпека.

Також Соколов заявив, що до редакції приїжджала слідчо-оперативна група, але поки правоохоронці не відкрили за цим фактом кримінальне провадження.

Нагадаємо, 7 жовтня у місті Русе на півночі Болгарії вбили журналістку Вікторію Марінову, яка займалася розслідуванням корупційних схем за участі коштів Євросоюзу. Спочатку стало відомо, що у цій справі затримали румуна українського походження. Пізніше правоохоронці повідомили, що громадянина Румунії, якого затримали під час розслідування вбивства болгарської тележурналістки Вікторії Марінової, звільнять без пред'явлення звинувачень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство болгарської журналістки: свобода преси у ЄС під загрозою

Раніше повідомлялося, що поліція Німеччини затримала 21-річного підозрюваного у зґвалтуванні та вбивстві болгарської журналістки. У день убивства журналістки він виїхав з Болгарії до Румунії. Його затримали поблизу Гамбурга. За словами міністра внутрішніх справ Болгарії Младена Марінова, слідчі знайшли на одязі та тілі вбитої журналістки ДНК іншої людини.

Під час першого судового засідання 11 вересня він розповів, що вживав алкогольні напої та кокаїн, після чого на березі Дунаю він зустрів жінку, яка займалася пробіжкою. За його словами, між ними виникла суперечка, під час якої жінка його вдарила, стверджуючи, що він перший підняв на неї руку. Далі, за словами підозрюваного, він нічого не пам’ятає.

17 жовтня Красімірова екстрадували до Болгарії.

11 вересня мати Красімірова розповіла, що він зізнався у вбивстві журналістки.

Це вже третє вбивство журналіста на території Євросоюзу за рік. У жовтні 2017 року на Мальті вбили журналістку-розслідувачку Дафну Галіцію, у лютому 2018-го — загинув словацький репортер Ян Кучак.

16 жовтня на Мальті підірвали авто журналістки Дафни Каруани Галіції, яка була авторкою розслідувань корупції в рамках проекту Panama Papers. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про вбивство журналістки на Мальті

Син убитої звинуватив у трагедії владу країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Єдине, чого варто боятися державі, — це правда»: інтерв'ю із сином убитої мальтійської журналістки

Поділитись: