У Мурманській області Росії на складі ракетного заводу стався вибух, внаслідок чого постраждали 5 моряків Північного флоту.

Про це повідомляє агенція ТАСС з посиланням на екстрені служби регіону.

«За попередніми даними, двоє постраждалих перебувають у важкому стані, троє — середнього ступеня тяжкості», — йдеться у повідомленні.

За однією з версій, причиною вибуху могли стати порушення при поводженні з боєприпасами. Пожежі після вибуху, нібито, не було.

Нагадаємо:

  • Вранці 8 серпня 2019 року екстрені служби міста Сєвєродвінська Архангельської області зафіксували різке підвищення радіаційного фону. Через кілька годин з'явилися повідомлення, що на морському військовому полігоні за 30 км від Сєвєродвінська, де проживає 190 тисяч людей, стався вибух під час випробувань рідинного ракетного двигуна.
  • Практично відразу Міністерство оборони Росії виступило з заявою, в якій йшлося, що «після НП ніяких викидів шкідливих речовин в атмосферу не було, радіаційний фон в нормі». Проте військові закрили для судноплавства ділянку Білого моря поруч з полігоном.
  • 10 серпня стало відомо, що жертвами вибуху стали 5 працівників Російського федерального ядерного центру з міста Сарова, який займається розробкою ядерних озброєнь.
  • Після вибуху жителі Архангельської області почали активно скуповувати в аптеках йод і йодовмісні препарати, щоб захистити організм від можливого впливу радіації.
  • Видання Reuters повідомило, що вибух на полігоні в РФ міг статися через випробування ракети з ядерною установкою. Крім того, про це заявив президент США Дональд Трамп.
  • Президент РФ Володимир Путін розповідав про крилату ракету з ядерною установкою в березні 2018 року. За його словами, успішні випробування ракети пройшли в кінці 2017 року.
Поділитись: