Представник США при ООН Джонатан Коен під час засідання Ради Безпеки вимагав від Росії розкрити інформацію про вибух, який стався в Архангельській області.

Про це повідомляє «Голос Америки».

Екстрене засідання в Раді безпеки ООН скликали 22 серпня за ініціативою Росії та Китаю у зв'язку з випробуванням американської ракети після виходу США з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності, Москва заявила про небезпеку нової гонки озброєнь, а представник США у відповідь вимагав, аби Росія розповіла про вибух, унаслідок якого загинули п'ять співробітників російського «Росатома».

«Що саме сталося в Росії 8 серпня? Чому стався вибух? Про яку «систему» йдеться, і з якою метою ця «cистема» була проведена?» — запитав Коен.

  • Вранці 8 серпня 2019 року екстрені служби міста Сєвєродвінська Архангельської області зафіксували різке підвищення радіаційного фону. Через кілька годин з'явилися повідомлення, що на морському військовому полігоні за 30 км від Сєвєродвінська, де проживає 190 тисяч людей, стався вибух під час випробувань рідинного ракетного двигуна.
  • Практично відразу Міністерство оборони Росії виступило з заявою, в якій йшлося, що «після НП ніяких викидів шкідливих речовин в атмосферу не було, радіаційний фон в нормі». Проте військові закрили для судноплавства ділянку Білого моря поруч з полігоном.
  • 10 серпня стало відомо, що жертвами вибуху стали 5 працівників Російського федерального ядерного центру з міста Сарова, який займається розробкою ядерних озброєнь.
  • Після вибуху жителі Архангельської області почали активно скуповувати в аптеках йод і йодовмісні препарати, щоб захистити організм від можливого впливу радіації.
  • Видання Reuters повідомило, що вибух на полігоні в РФ міг статися через випробування ракети з ядерною установкою.
  • Крім того, про це заявив президент США Дональд Трамп.
  • Президент РФ Володимир Путін розповів про крилату ракету з ядерною установкою в березні 2018 року. За його словами, успішні випробування ракети пройшли в кінці 2017 року. 
Поділитись: