У Росії немає власної версії катастрофи Boeing рейсу MH17, який збили над Донбасом у 2014 році. РФ тільки заперечує пред’явлені міжнародними слідчими докази і обвинувачення.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив російський журналіст Павло Канигін.

«Російська влада говорить: «це неправда, це сфабриковано, це дістали з інтернету, а це взагалі Bellingcat, їм довіряти не можна, там агенти Мі6». А як вони тоді пояснять багаточисельні нестиковки, те що там військові з 53-ї бригади приїхали до кордону, а потім кудись зникли? Як пояснять, що «Хмурий», який наче генерал-майор російської армії, координував переміщення «Бука»? Як пояснять, що Ігор Стрілков-Гіркін вів перемовини з «главою» Криму про поставку техніки?... Де їхня теорія загалом вся теоретична конструкція, дивлячись на яку і вивчаючи її, зовнішній спостерігач міг сказати, що це «альтернативна версія» і ми можемо її також розглянути», — сказав журналіст.

Він також зауважив, що стара російська версія про «український літак» й досі має певну популярність і підтримується в російських ЗМІ.

«Таке враження, що жителів просто закидають інформацією, альтернативними і суперечливими версіями розсіюючи їхню увагу», — додав Канигін.

Нагадаємо, 19 червня офіційне слідство назвало 4 підозрюваних у збитті МН17.

Раніше ініціативна група розслідувачів Bellingcat оприлюднилаімена тих, хто може бути прямо або побічно причетний до збиття літака рейсу МН17 на Донбасі у 2014-му році. Серед них були названі офіційним слідством особи:

  • Ігор Гіркін — відставний офіцер Збройних сил, який у 2014 році був одним з ключових ватажків бойовиків на Донбасі й тісно співпрацював з відповідальними за пересування «Бука» на окупованій території;
  • генерал-майор Сергій Дубінський — просив доставити «Бук» для протидії української авіації та координував пересування ракетного комплексу 17 червня в день катастрофи MH17 та повернення його в РФ. Крім того, саме Дубінський розпорядився забезпечити охорону «Бука» на точці запуску в районі Сніжного.
  • заступник Дубінського Олег Пулатов — колишній підполковник Збройних сил Росії, ймовірно, причетний до охорони установки «Бук» на місці запуску установки.
  • Леонід Харченко — командир «розвідувального батальйону» так званої розвідки «ДНР», причетний до охорони установки «Бук» в районі місця запуску та, можливо, координував транспортування «Бука» з Донецька до місця пуску і подальше повернення «Бука» в Росію.

Своєю чергою, у МЗС Росії вважають, що міжнародна слідча група вивела «абсолютно голослівні обвинувачення» щодо росіян у катастрофі Boeing над Донбасом у 2014 році.

«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

24 травня 2018 року офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області.

Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.

29 червня 2018 року ЄС закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17.

Парламент Нідерландів також закликав РФ узяти відповідальність за збиття MH17. Водночас, у Мінтрансі Малайзії заявили, що переконливих доказів вини Росії у збитті MH17 немає.

Поділитись: