Радіаційний фон після вибуху на полігоні в Архангельській області Росії ненадовго підвищувався через появу хмари радіоактивних інертних газів.

Про це заявили у російському гідрометцентрі, де брали проби повітря й опадів з 8 по 23 серпня, передає «Интерфакс».

У звіті відомства зазначено, що хмара з’явилася через розпад ізотопів барію, стронцію і лантану.

13 серпня відомство повідомляло, що рівень радіації поруч з місцем аварії перевищує норму у 16 разів. При цьому Росгідромет вказує, що стрибок рівня радіації був короткочасним і показники вже стабілізувалися у межах норми.

Нагадаємо:

  • Вранці 8 серпня 2019 року екстрені служби міста Сєвєродвінська Архангельської області зафіксували різке підвищення радіаційного фону. Через кілька годин з'явилися повідомлення, що на морському військовому полігоні за 30 км від Сєвєродвінська, де проживає 190 тисяч людей, стався вибух під час випробувань рідинного ракетного двигуна.
  • Практично відразу Міністерство оборони Росії виступило з заявою, в якій йшлося, що «після НП ніяких викидів шкідливих речовин в атмосферу не було, радіаційний фон в нормі». Проте військові закрили для судноплавства ділянку Білого моря поруч з полігоном.
  • 10 серпня стало відомо, що жертвами вибуху стали 5 працівників Російського федерального ядерного центру з міста Сарова, який займається розробкою ядерних озброєнь.
  • Після вибуху жителі Архангельської області почали активно скуповувати в аптеках йод і йодовмісні препарати, щоб захистити організм від можливого впливу радіації.
  • Видання Reuters повідомило, що вибух на полігоні в РФ міг статися через випробування ракети з ядерною установкою. Крім того, про це заявив президент США Дональд Трамп.
  • Президент РФ Володимир Путін розповідав про крилату ракету з ядерною установкою в березні 2018 року. За його словами, успішні випробування ракети пройшли в кінці 2017 року. 
Поділитись: