У Росії визнали, що ціни на нафту не зростатимуть навіть попри домовленість про скорочення видобутку

Російське Міністерство енергетики вважає, що наразі на ціни на нафту тисне той факт, що у світі закінчуються вільні сховища для її зберігання. Однак після набуття чинності угоди найбільших світових експортерів нафти щодо скорочення видобутку, ціни суттєво не зміняться.

Про це повідомив голова російського Міненерго Олександр Новак, передає Reuters.

«Проте не варто очікувати на значне зростання ціни барелю нафти у найближчому майбутньому через високий рівень запасів у сховищах», — повідомив Новак.

З 1 травня 2020 року набуде чинності угоди Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) з іншими великими експортерами (зокрема, Росією) про скорочення обсягів видобутку нафти на 10%. До цієї угоди планують доєднатися інші великі нафтові експортери, які не укладали угоди в межах ОПЕК чи ОПЕК+, зокрема США та Норвегія.

Через новини про заповненість нафтосховищ у світі, рівень цін на нафту 28 квітня продовжив знижуватися. Зокрема, американська нафта WTI подешевшала на 12% до менш ніж 12 доларів за барель, а європейська нафта Brent наразі коштує менше 20 доларів за барель, на 3,2% менше, ніж попереднього дня.

Напередодні повідомлялося, що через закінчення вільних місць для зберігання нафти, біля узбережжя Каліфорнії скупчилися десятки танкерів. Наразі їх використовують для зберігання нафти, а не для перевезення.

Попит на нафту різко впав через пандемію коронавірусу, бо велика кількість людей перебуває вдома, тому немає такої потреби у паливі для літаків і авто, яка є зазвичай. Також велика кількість підприємств зупинилася і не використовує сировину.

Нагадаємо, 27 квітня ціна на американську нафту обвалилась на 27% на тлі заповнення сховищ для її зберігання.