У Росії сервіс «Яндекс.Таксі» передає дані про користувачів правоохоронним органам. Зокрема, ці данні використали у розслідуванні справи журналіста Івана Голунова.

Про це повідомляє видання Baza із посиланням на свідчення Ігоря Ляховця, який керував затриманням Голунова на початку літа.

Так, експоліцейський не визнав свою провину у фальсифікації справи, але докладно розповів, як проводилося розслідування. Зокрема, Ляховець запросив в «Яндекс.Таксі» інформацію про поїздки Голунова, завдяки чому згодом змогли встановити адресу журналіста.

Своєю чергою, «Яндекс.Таксі» підтвердили виданню «Медіазона», що сервіс передає інформацію про своїх користувачів за запитом силовиків.

Як виявила «Роскомсвобода», в реєстрі організаторів поширення інформації з підрозділів «Яндекса» є тільки пошта, файлосховище, а також «Яндекс.Район». Тобто сервіс «Таксі» має право не надавати ніяких даних силовикам.

Нагадаємо, журналіста-розслідувача Голунова затримали у Москві 6 червня, начебто виявивши у нього наркотики. Після затримання йому 16 годин не дозволяли звернутися до адвоката та застосовували силу. Викликати швидку допомогу йому теж не дозволили. Крім того, поліція довго відмовлялася взяти у Голунова біологічні зразки, аналіз яких може підтвердити, що він не торкався до наркотиків.

8 червня Голунова офіційно звинуватили у замаху на збут наркотиків, ця стаття передбачає до 20 років ув'язнення. Він заявив, що знайдені у нього в рюкзаку та у квартирі наркотики підкинули.

Увечері 8 червня Голунова відправили під домашній арешт, а 11 червня справу проти нього закрили.

Поділитись: