У росії забороняють працівникам заводів «оборонки» писати про місце роботи в соцмережах — ЗМІ

Гендиректор ВАТ «Климов» доповідає президенту рф володимиру путіну під час візиту на підприємство, 22 листопада 2013 року
Гендиректор ВАТ «Климов» доповідає президенту рф володимиру путіну під час візиту на підприємство, 22 листопада 2013 рокуWikimedia Commons / Пресслужба президента росії

«Ростех» заборонив працівникам підприємства «ОДК—Климов», яке виробляє двигуни для військової авіації, писати в соцмережах, де і ким вони працюють.

Про це пише російський Telegram-канал «Сирена» з посиланням на працівника заводу і фото наказу та службової записки.

Згідно з опублікованими документами, «Ростех» видав наказ щодо «зниження рівня відкритості та публічності» для зменшення ризиків інформаційної безпеки.

Зокрема, у росії переживають щодо можливості іноземних держав збирати та аналізувати відкриту особисту інформацію працівників заводу для морально-психологічного тиску на них та членів їхніх сімей, «зумовленого виконанням працівниками своєї професійної діяльності».

Так, працівникам наказали видалити із соцмереж і месенджерів персональну й особисту інформацію про себе та родичів, заборонили писати в інтернеті про характер своєї роботи, а також вести листування в Discord, Microsoft Teams, Skype, Snapchat, Telegram, Threema, Viber, WhatsApp та навіть китайському WeChat.

Окрім того, із січня на територію «ОДК-Климов» заборонили доступ кур'єрів служб доставки.

За словами співрозмовника «Сирени», документ дали працівникам заводу на підпис, але дисциплінарних стягнень у ньому не передбачено.

Зазначимо, «ОДК-Климов» займається розробкою, серійним виробництвом і сервісним супроводом газотурбінних двигунів для авіаційної техніки та входить до об'єднаної двигунобудівної корпорації «Ростеху». Підприємство було включено до санкційних списків ЄС, США, Канади, Швейцарії, Японії, України, Нової Зеландії тощо. З-поміж іншого — через виробництво двигунів для гелікоптерів Ка-52, які росія використовувала на війні проти України, зокрема під час битви під Гостомелем.