Російське Міністерство охорони здоров’я рекомендувало не включати у статистику хворих на коронавірусну інфекцію тих, хто отримав позитивний тест на COVID-19, але не скаржиться на симптоми.

Про це йдеться у відповідних рекомендаціях МОЗ РФ.

«У разі виявлення вірусу при відсутності скарг, об'єктивної і додаткової інформації цей стан слід розцінювати як носійство вірусу і кодувати рубрикою Z22.8. Такі випадки в статистику захворюваності і смертності не включаються», — йдеться в документі.

Нагадаємо, 17 травня Росія вийшла на друге місце у світі за кількістю інфікованих коронавірусом, хоча 11 травня президент Володимир Путін оголосив про послаблення карантину в країні, саме тоді, коли у країні фіксували рекордні показники захворюваності.

На сьогодні Росію вже обійшла Бразилія, і країна опустилась на третє місце із загальною кількістю хворих у 370 680. Попри це, вчора, 26 травня, Путін оголосив, що 24 червня відбудеться парад Перемоги у Москві, а 26 липня — хода «Безсмертного полку».

Водночас офіційна кількість померлих від коронавірусу в РФ залишається напрочуд низькою (3 968 людей) у порівнянні з іншими країнами зі схожою кількістю хворих.

Світло на це проливає статистика щодо смертності у Москві за квітень, пише «Новая газета». У квітні в місті зареєстрували 11 846 смертей, що вище середнього показника на 19% — у Москві померло щонайменше на 1 855 людей більше, ніж зазвичай.

Але при цьому, за офіційною статистикою російської влади, за квітень у Москві від коронавірусу померли 658 людей. Тобто 1 855 мінус 658 — виходить майже 1 200 «понаднормових» смертей. І це лише у Москві.

Поділитись: