Світ

У Румунії етнічні угорці вийшли на мітинг за автономію

11 березня, 2018 20:15
Світ/У Румунії етнічні угорці вийшли на мітинг за автономію
Зберегти
Вигляд
У румунському Тиргу-Муреш зібралися понад 2,5 тисяч етнічних угорців з вимогою автономії у складі Румунії, які відносять себе до роду секеїв.

У румунському Тиргу-Муреш зібралися понад 2,5 тисяч етнічних угорців з вимогою автономії у складі Румунії, які відносять себе до роду секеїв.

Про це повідомляє місцеве видання Mediafax.

«Ми, секеї, які зібралися в Тиргу-Муреш і ті, хто солідарні з нами в країні та за кордоном, слідуючи шляхом права і демократії, знову заявляємо одноголосно: ми закликаємо до територіальної автономії Секейского краю.

Ми закликаємо до відновлення права наших предків, що сьогодні може стати реальністю шляхом юридичного встановлення територіальної автономії», — звернулися угорці до румунської влади.

Мітингувальники також розгорнули великий прапор Секеї — угорської національної меншини в Румунії. Учасники мітингу також молилися та скандували «Автономія!».

Зазначимо, у трьох адміністративних районах Румунії компактно проживають близько 670 тисяч секеїв.

Субетнічна група, яка проживає на території Румунії, вимагає заснувати автономію Секейского краю з 90-х років. У вересні 2009 року вони самопроголосили автономію, однак румунська влада її не визнала.

Нагадаємо, 26 лютого у Румунії відбулася багатотисячна акція з вимогою відставки міністра юстиції.

Пов`язані новини