Світ

У Ризі «Русский союз Латвии» провів акцію проти переведення шкіл на латиську мову

15 вересня, 2018 21:41
Світ/У Ризі «Русский союз Латвии» провів акцію проти переведення шкіл на латиську мову
Зберегти
Вигляд
lead
У столиці Латвії політична партія «Русский союз Латвии» влаштувала акцію проти переведення шкіл на латиську мову викладання.

У столиці Латвії політична партія «Русский союз Латвии» влаштувала акцію проти переведення шкіл на латиську мову викладання.

Про це повідомила російська служба «Радио Свобода».

Учасники акції виступили проти переведення шкіл на латиську, називаючи це примусовою асиміляцією.

Вони вигукували «Руки геть від російських шкіл» та періодично виконували військові пісні, зокрема «Катюшу», зазначає «Новая газета-Балтика».

У руках тримали плакати з написами «Росіяни не здаються», «Time to unite, not divide» (час об'єднуватися, а не розділятися), «Stop linguistic Genocide!» (зупиніть лінгвістичний геноцид) і «Нам не байдуже».

Учасниця акції проти переведення шкіл у Латвії на латиську мову викладання з плакатом «Захистимо наших дітей від некомпетентних реформ» Фото: Марія Єпіфанова/Новая газета-Балтика

Також встановили невелику сцену в парку, на якій виступив ансамбль у російських народних костюмах.

Ансамль виступає в народних російських костюмах на акції проти переведення шкіл у Латвії на латиську мову викладання Фото: Марія Єпіфанова/Новая газета-Балтика

Після чого виступили депутати Європарламенту.

Депутатка Анна Міранда з автономної спільноти Галісія (Іспанія) заявила, що вона прибула, аби підтримати мітингувальників.

«Ми тут, щоб підтримати ваше право навчатися рідною мовою», — сказала Міранда.

Учасники акції проти переведення шкіл у Латвії на латиську мову викладання Фото: Марія Єпіфанова/Новая газета-Балтика

Депутат Європарламенту від Латвії Мирослав Мітрофанов сказав: «Ми переможемо! Ми залишимо російську освіту!».

Така ж акція протесту відбулася у червні цього року.

21 червня сейм Латвії в останньому читанні ухвалив зміни до закону про виші навчальні заклади, які передбачають заборону навчання російською мовою в приватних вишах і коледжах.

Нагадаємо, у січні уряд Латвії підтримав поступовий перехід до навчання в старших класах виключно латиською мовою. У лютому більшість депутатів сейму Латвії проголосували за перехід до навчання в старших класах школи тільки латиською мовою.

10 березня у Ризі близько тисячі людей вийшли на акцію протесту проти збільшення частки навчання у школах державною латиською мовою. Організаторам протесту виступив «Російський союз Латвії».

23 березня сейм Латвії у третьому, остаточному читанні ухвалив поправки до закону про освіту, які передбачають поступовий перехід шкіл національних меншин на навчання державною мовою.

2 квітня президент Латвії Раймондс Вейоніс затвердив перехід шкіл національних меншин на латиську мову навчання. Відповідний перехід передбачений в рамках освітньої реформи в Латвії.

 

Пов`язані новини