У Сальвадорі виправдали 21-річну Евелін Ернандес, яку звинувачували у дітовбивстві. Дівчина у суді стверджувала, що під час пологів вона знепритомніла у вбиральні, унаслідок чого немовля померло, але прокурори наполягали, що Ернандес вбила дитину.

Прокурори просили тюремного ув'язнення на 40 років, передає ВВС.

За справою пильно стежили у Сальвадорі і за кордоном. Активісти із захисту прав жінок вимагали виправдання жінки.

6 квітня 2016 року Ернандес відчула сильні болі у животі в своєму будинку в сільській місцині у Сальвадорі, почалася кровотеча. Дівчина пішла до вбиральні, розташованій у прибудові, де вона втратила свідомість. Мати відвезла її до лікарні. Там виявили, що Ернандес народила дитину. Поліція затримала дівчину після того, як тіло її немовля знайшли у септику унітазу.

Ернандес, якій на той час було 18 років, розповіла, що її зґвалтував член місцевої банди, але вона й гадки не мала про вагітність.

Дівчина стверджувала, що переплутала симптоми вагітності з болями у животі: вона страждала від періодичної кровотечі, яку розцінювала за менструальний цикл.

У липні 2017 року суддя постановив, що Ернандес знала про вагітність, і визнала її винною. Дівчина була засуджена до 30 років позбавлення волі, з яких вона вже відбула 33 місяці.

Адвокати Ернандес оскаржили рішення. Судово-медична експертиза показала, що дитина померла від аспірації меконію, що може статися, коли дитина ще перебуває в матці, під час пологів або одразу ж після народження.

Сторона захисту заявила, що Ернандес не намагалася зробити аборт — її дитина померла з природних причин.

У лютому 2019 року Верховний суд Сальвадору скасував обвинувальний вирок 2017 року, пославшись на відсутність доказів, і призначив повторний розгляд справи із новим суддею.

Ернандес звільнили із в'язниці в очікуванні перегляду, який почався в липні і закінчився її виправданням.

Чому це важливо?

У Сальвадорі діють одні з найсуворіших законів про заборону абортів. Кримінальний кодекс 1973 року дозволяв виконувати штучне переривання вагітності за трьох умов:

  • якщо життя матері перебувало під загрозою, і лише аборт може його врятувати;
  • якщо вагітність настала внаслідок встановленого законом зґвалтування;
  • якщо плід мав серйозний порок розвитку.

Але 1998 року набрав чинності новий кримінальний кодекс, який скасував усі винятки.

Водночас, на відміну від інших країн з аналогічним законодавством, у Сальвадорі суворо стежать за його дотриманням: лікарі повинні повідомляти правоохоронцям якщо вважатимуть, що пацієнтка намагалася перервати вагітність. В іншому випадку їм також загрожує в'язниця.

Нагадаємо, в травні 2019 року сенат американського штату Алабама ухвалив законопроект про заборону абортів — жінка не зможе зробити аборт навіть у випадку зґвалтування або інцесту. Єдиний виняток — ризик для її здоров'я.

Поділитись: