Суддя Шевченківського суду Володимир Бугіль під час засідання у справі колишнього народного депутата Миколи Мартиненка зачитав лист, адресований секретарю екс-депутата із проханням втрутитися в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради правосуддя для призначення лояльних до Мартиненка суддів.

Як повідомляє Центр протидії корупції, суддя зачитав лист, який 16 лютого 2015 року надіслала співробітниця ПАТ "Діамантбанк" Федик Н.В. секретарю Мартиненка.

У листі зокрема зазначено, що попередній голова ВККС Самсін відправив президенту дві кандидатури для переведення в Голосіївський суд Києва: з Балаклавського районного суду міста Севастополя Шкірай та з Антрацитівського міського суду Ладиченка.

«У Філатова в Адміністрації президента лежать укази на призначення цих суддів. Прохання не допустити цього, оскільки: по-перше, у Самсіна не було повноважень, коли він склав ці подання, по-друге, це не правильні люди. У той же час у даний момент в ВККС знаходяться документи на правильних суддів – Кухарська та Денисюк (це кандидатури, які необхідно підтримати та забезпечити їх переведення в Голосіївський суд)», — йшлося у листі.

Крім того, зазначалося, що потрібно, щоб голова ВККС Сергій Козьяков звернувся в АП з проханням відкликати подання на переведення Шкірая та Ладиченка, а натомість скерував подання на переведення Кухарської та Денисюк.

«Друге, до ВРП надійшло декілька скарг на суддів Калініченко, Мирошниченко та Фролов — необхідно підтримати даних суддів та не допустити відкриття провадження по них», — йшлося у листі.

У ЦПК наголосили, що стосовно двох із семи названих суддів прохання виконали. Так, суддю Наталію Кухарську указом президента від 29 грудня 2017 тимчасово перевели з Кіровоградської області у Голосіївський суд.

А щодо судді Мирошниченко відкрили дисциплінарне провадження, проте згодом закрили.

Нагадаємо, Мартиненка затримали 20 квітня 2017 року і повідомили йому про підозру. 22 квітня суд відмовився заарештувати Мартиненка і віддав його на поруки депутатам та міністрам.

Після цього детективи ще близько року розслідували справу, і 22 травня 2018 року передали обвинувальний акт до суду.

Атомна компанія «Енергоатом» — оператор чотирьох атомних електростанцій України, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків. Вона забезпечує близько 55% потреби України в електроенергії, в осінньо-зимові періоди цей показник сягає 70%.Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile