Комітет із закордонних справ Сенату США розглянув та рекомендував до ухвалення повним складом верхньої палати Конгресу резолюцію до п‘ятої річниці Революції Гідності в Україні: документ закликає РФ звільнити захоплених українських військових моряків, засуджує дестабілізацію України та наголошує на збереженні жорстких санкцій проти Росії.

Про це повідомила прес-служба посольства України в США у Facebook.

У документі вітається досягнутий Україною прогрес в утвердженні верховенства права, наближенні до євроатлантичних норм та стандартів разом з посиленням боєготовності Збройних Сил України та створенням автокефальної Православної Церкви України.

В резолюції підтверджується відданість США підтримці зусиль української влади в відновленні територіальної цілісності, упровадженні демократичних та ринкових реформ. Також в резолюції йдеться про надання додаткових засобів для зміцнення обороноздатності України «на землі, у морі та повітрі».

Автори резолюції наголошують на важливості продовження антикорупційних, демократичних та правових реформ в Україні.

Документ містить заклик до Кремля негайно звільнити членів екіпажів українських суден, захоплених Росією у Керченській протоці як таких, що підпадають під дію Женевських конвенцій 1949 року. Також у резолюції висловлюється підтримка усім українським політичним в’язням в Росії та підконтрольних їй територіях на основі сфабрикованих обвинувачень.

В резолюції засуджуються дії Росії з дестабілізації ситуації в Україні, підкреслюють необхідність збереження жорстких санкцій проти РФ, а також підтверджується Декларація Держдепартаменту США про невизнання спроб Росії анексувати Крим.

В документі підкреслюється, що газопровід «Північний потік – 2» становить небезпеку для Європи й спрямований на економічну дестабілізацію України та посилення її вразливості перед російськими військовими втручаннями.

Документ внесли на розгляд верхньої палати Конгресу співголови Сенатського українського корпусу сенатори Роберт Портман (республіканська партія) та демократ Річард Дурбін (демократична партія). Співавторами документу виступають понад 20 сенаторів від обох партій.

/Олександр Стебницький

Поділитись: