У Сенаті звернуться до Байдена з вимогою визнати рф державою-спонсором тероризму

Член республіканської партії та Сенату США Ліндсі Грем заявив, що звернеться до президента Джо Байдена з вимогою визнати росію державою—спонсором тероризму на тлі перемоги володимира путіна на «виборах» у рф.

Про це американський дипломат заявив на зустрічі із журналістами під час його візиту до Києва, пише «Європейська правда».

За словами Грема, 87% підтримки путіна на «виборах» — це «настільки вражаюче, що цьому немає довіри». Він також заявив, що після цих виборів путін не є легітимним президентом.

«Запровадження статусу держави-спонсора тероризму за американським законодавством зробить значущими вторинні санкції проти компаній, що допомагають рф, із Китаю, Індії тощо», — розповів Грем.

Нагадаємо, Ліндсі Грем прибув з візитом до Києва сьогодні, 18 березня. Республіканець зустрівся із президентом України Володимиром Зеленським. Вони обговорювали ситуацію на фронті, подальшу підтримку США, посилення санкційного тиску на рф та питання євроатлантичної інтеграції України.

росія — держава-спонсор тероризму. Що далі?

Українська влада неодноразово закликала визнати росію та Білорусь державами-спонсорами тероризму, а збройні сили рф — терористичною організацією. У жовтні 2022 року до Конгресу США внесли законопроєкт про визнання російської федерації країною-спонсором тероризму.

Визнання росії країною-спонсором тероризму у США означатиме, що Вашингтону, можливо, доведеться розширити свої санкції набагато більше, ніж на певні сектори російської економіки. Нинішні чотири держави-спонсори тероризму, призначені США, — Куба, Північна Корея, Іран та Сирія — торгують зі світом набагато менше, ніж росія.

У грудні 2022 року CNN із посиланням на поінформовані джерела писало, що адміністрація президента США Джо Байдена протягом останніх кількох місяців працювала з Конгресом Сполучених Штатів над законодавством, яке б офіційно визнало росію «державою-агресором», а не «спонсором тероризму».

Джерела CNN пояснювали, що «держава-агресор» є менш агресивним, ніж ярлик «держава-спонсор тероризму».

Крім того, позначення «держава-агресор», на відміну від «держава-спонсор тероризму», не є офіційною категорією Держдепартаменту, яка могла спричинити конкретні санкції від Сполучених Штатів. Критики кажуть, що президенту буде легше скасувати таке визначення, ніж «держава-спонсор тероризму».

Раніше парламенти ЧехіїЕстоніїЛитви, Польщі, Латвії, Нідерландів та інших держав визнали російський режим терористичним та/або росію — спонсоркою тероризму. Європарламент також визнав росію державою-спонсором тероризму.