Посольство України у Сербії заперечило інформацію про причетність України та її громадян до протестів у Белграді і закликало сербські ЗМІ не поширювати фейки.

Відповідну заяву опублікували на сайті дипустанови.

Там не називають назву ЗМІ, але 9 липня саме у сербському виданні Alo з’явилася публікація під назвою «Найманці з України знищили Белград! Нове одкровення про руйнівні протести демонстрантів». Її одразу підхопили російські видання.

Alo написало, що у протестах в Белграді нібито брали участь найманці американської приватної військової компанії Blackwater та громадяни Сербії, які раніше брали участь у війні на Донбасі.

Згодом в українському посольстві у Сербії заявили, що «у ці дні через російські і проросійські інформаційні ресурси в інформаційному просторі Сербії поширюється інформація про нібито "український сценарій" і причетність українців до подій в Сербії».

Там офіційно заявили, що Україна жодним чином не втручається у внутрішньополітичну ситуацію в Сербії.

«Посольство України не має інформації про участь громадян України в останніх подіях в Сербії. Посольство України закликає ЗМІ у Сербії не поширювати неправдиву інформацію про Україну і громадян України щодо ситуації у Сербії», — йдеться у заяві.

Нагадаємо, у Белграді 7 липня ввели комендантську годину через збільшення кількості випадків COVID-19. Незгодні з таким рішенням влади вийшли на протести, які призвели до сутичок із поліцією.

Після численних протестів у столиці Сербії Белграді передумали запроваджувати комендантську годину.

Поділитись: