Так звана «влада» анексованого Севастополя запровадила в місті «режим підвищеної готовності» через скорочення запасів води. Там заявляють, що без достатньої кількості опадів води вистачить на 81 день.

Про це йдеться у повідомленні так званого «міського уряду» Севастополя, яке цитує російське інформагентство ТАСС.

Там зазначено, що рішення ухвалили 13 жовтня за підсумками засідання комісії з надзвичайних ситуацій. Вони не очікують до кінця року серйозних опадів і прорахували, що води вистачить на 81 день.

За даними місцевої «влади», зараз запаси Чорноріченського водосховища, від якого отримує воду майже все місто, складають 16,8 млн кубічних метрів води. Водночас 7 млн кубічних метрів там називають «недоторканним запасом, нижче якого опускатися не можна».

Що з водою в Криму?

26 квітня 2014 року після незаконної окупації Криму Росією Україна перекрила Північно-Кримський канал, по якому вода з Дніпра потрапляла до півострова. До відключення він забезпечував до 85% потреб Криму в прісній воді.

На початку червня цього року так званий «глава Криму» Сергій Аксьонов заявив, що 2020 рік став найпосушливішим за останні півтора століття на півострові.

24 серпня стали відключати воду в житлових будинках Криму, а з початком вересня ввели «безнічне» її постачання (тобто вода лише вдень). Найжорсткіший режим водопостачання розпочався 7 вересня — три години вранці й три години ввечері. І тільки холодної води — щоб люди менше споживали.

Водночас 11 жовтня уряд Росії пообіцяв виділили 5,82 млрд рублів (майже 76 млн доларів) на забезпечення анексованого Криму водою. Так, на 4,95 млрд рублів мають збудувати водозабір на річці Бельбек, а також створити інфраструктуру для перекидання води з Кадиковського кар’єру.

Також уряд РФ виділить ще 870 млн рублів на капітальний ремонт водогонів, заміну застарілого обладнання та створення нових свердловин.

Поділитись: