На Донбасі почалося розведення військ біля Петрівського, 9 листопада
Фото:

hromadske

Активна фаза розведення сил та засобів, тобто безпосередньо відведення військ та озброєння, у районі Петрівського та Богданівки триватимуть три доби.

Про це сказав заступник командувача операції Об’єднаних сил Богдан Бондар.

Відведенню з українського боку підлягають 42 військовослужбовці Збройних Сил України, три бойових броньованих машини та 48 одиниць стрілецької зброї.

«Безпосередньо на розведення сил та засобів виділено три доби. 12 листопада о 12:00 особовий склад і техніка перемістяться на нові позиції. Потім протягом 25 діб ще будуть проводитись заходи з розмінування ділянки місцевості», — зазначив Бондар.

Він пояснив, що на ділянках, які немає можливості розмінувати встановлюватимуть позначками «міни», аби на них не потрапив ніхто з цивільних та військових.

Також будуть демонтувати фортифікаційні споруди та інші об’єкти військового призначення в межах визначеної ділянки.

На 29 добу українська сторона має поінформувати про те, що усі заходи проведено і, вже наступного дня, представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ проводитимуть верифікацію виконаних заходів.

У штабі запевнили, що якщо з боку бойовиків будуть обстріли або провокації, то українські війська повернуться на попередні позиції.

Як повідомлялося, 9 листопада українська сторона та бойовики самопроголошеної «ДНР» синхронно розпочали розведення сил і засобів на ділянці поблизу Петровського і Богданівки, на Донбасі.

Зазначимо, що саме Петрівське наразі контролюється бойовиками. Населений пункт на підконтрольній Україні території в районі цієї зони — Богданівка. Ані з Петрівського, ані з Богданівки війська не вийдуть. Вони розійдуться на 1 км у різні боки з поля, де в разі покращення загальної ситуації, в майбутньому можуть відкрити додатковий пункт пропуску.

Нагадаємо, 1 жовтня 2019-го на переговорах у Мінську домовились розвести сили біля Петрівського та Золотого, того ж дня українська сторона погодилась формулу Штайнмаєра. Після розведення має бути узгоджена дата зустрічі лідерів «нормандської четвірки», заявили в Кремлі.

1 листопада у штабі операції Об'єднаних сил повідомили про завершення розведення військ поблизу населеного пункту Золоте-4 Луганської області, яке розпочалося 29 жовтня. Зауважимо, що перед початком розведення не минуло 7 днів тиші, однак розведення все одно відбулося.

Глава Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що якщо в районах Золотого та Петрівського не буде обстрілів і розведення відбудеться, це «відкриє шлях» до зустрічі «нормандської четвірки».

Поділитись: