У Швеції дозволили знову спалити Коран. Через попереднє спалення Туреччина загальмувала вступ країни до НАТО
У Швеції поліція дозволила провести акцію, на якій планують знову спалити Коран. У січні цього року, після першого спалення, турецький президент Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що Швеції не варто чекати підтримки Туреччини у вступі до НАТО. Акція відбудеться майже за два тижні до Вільнюського саміту НАТО.
Про дозвіл акції повідомляє шведський телеканал TV4.
Коран запланували спалити біля стокгольмської мечеті о 12:30 за київським часом 28 червня. Інформації про те, чи провели акцію, наразі немає.
У рішенні про надання дозволу поліція пояснила, що «ризики безпеці й наслідки, пов’язані зі спаленням Корану, не є такими, щоб, відповідно до чинного законодавства, вони могли бути основою для відхилення заявки».
Заявку подав Салван Моміка, який уважає, що Коран «становить небезпеку для демократичних законів, шведських і людських цінностей». Він називає цю книгу «небезпечнішою за ядерну зброю, здатною знищити країни та їхні суспільства, як це відбувається в ісламських країнах».
Reuters повідомляє, що Моміка називає себе біженцем з Іраку. Участь в акції планували взяти всього двоє людей.
Однак стокгольмська поліція чекає безладів, спричинених протестами проти спалення, тому залучає додаткові сили з інших регіонів країни.
Прем’єр-міністр Ульф Крістерссон не може прокоментувати, чи вплине спалення Корану на процес вступу до НАТО.
Однак він уважає, що спалювати Коран узагалі недоцільно, пише TV4.
«Це законно, але я не вважаю це доречним. Я вважаю, що ми живемо в час, коли ми повинні схаменутися і думати про найкращі інтереси для Швеції. Мені трохи важко зрозуміти, чому люди хочуть ображати [інших]», — розповів Крістерссон.
Що передувало?
Расмус Палудан, лідер данської ультраправої партії Stram Kurs («Жорстка лінія»), у січні 2023 року дістав дозвіл спалити Коран біля турецького посольства у Стокгольмі.
Після цього міністр оборони Туреччини Хулусі Акар назвав «безглуздим» призначений на 27 січня візит глави Міноборони Швеції Поля Джонсона до Туреччини, Анкара скасувала його.
Крім того, турецький президент Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що Швеції не варто чекати підтримки Туреччини у вступі до НАТО після спалення Корану.
Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто припустив, що до спалення Корану причетна росія, про це він казав у інтерв’ю телеканалу YLETV1, передавало Deutsche Welle.
У лютому поліція з міркувань безпеки не дозволила вдруге спалити Коран біля турецького посольства.
- Поділитися: