Протестувальники крокують вулицями Цюриха під час демонстрації проти Всесвітнього економічного форуму в Давосі, Швейцарія, 22 січня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/ENNIO LEANZA

Швейцарська поліція застосувала водомети, ґумові кулі й сльозогінний газ проти протестувальників у Цюриху, які кидали фаєри та пляшки на знак протесту проти проведення Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) у Давосі.

Як повідомляє Reuters, в узгодженій із владою акції взяли участь кілька сотень людей, які вигукували «Цюрих проти ВЕФ» й несли транспаранти з гаслами на кшталт «Знищимо ВЕФ».

За даними поліції, внаслідок сутичок арештували трьох людей. В одного перехожого випадково влучив феєрверк, а одного поліцейського доставили до лікарні з невідомими травмами.

Попри те, що організатори закликали учасників утриматися від насилля, деякі протестувальники все ж феєрверками створювали небезпеку для людей поруч і завдали збитків на «тисячі швейцарських франків».

Всесвітній економічний форум — це міжнародна неурядова організація, яка базується в Женеві, діяльність якої спрямована на розвиток міжнародної співпраці. Місією організації є «прагнення до поліпшення стану світу шляхом залучення бізнесу, політичних, академічних та інших лідерів суспільства у формуванні глобальних, регіональних, галузевих порядків денних». Щорічна зустріч під егідою Форуму проводиться в Давосі, Швейцарія.

Головна тема цьогорічного Форуму — формування капіталізму для всіх зацікавлених сторін. Програма щорічної наради визначає пріоритетність кількох основних напрямків: «як зберегти планету», «суспільство та майбутнє праці», «технології для добра», «справедливі економіки» та «здорове майбутнє».

Уперше за пів вікову історію економічного форуму в Давосі визначили, що п'ять найбільших світових ризиків є екологічними. Йдеться про кліматичні катастрофи, втрату біорізноманіття та руйнування наземних і водних екосистем.

Поділитись: