УКРАЇНА

У Сімферополі затримували 2 активісток Українського культурного центру

24 серпня, 2017 17:33
УКРАЇНА/У Сімферополі затримували 2 активісток Українського культурного центру
Зберегти
Вигляд
Російські поліцейські в анексованому Криму регулярно затримують учасників Центру напередодні та у дні українських національних свят, «щоб вони не проявляли публічну активність».

В анексованому Криму на залізничному вокзалі в Сімферополі затримали активісток Українського культурного центру (УКЦ) Галину Балобан і Олену Попову.

Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк.

«Заявили, що на них є орієнтування, згідно з яким вони «займаються незаконною діяльністю», і відвезли до Залізничного райвідділку. Розмовляють тепер з оперативником», – написав він.

Наумлюк зауважив, що російські правоохоронці в Криму регулярно затримують учасників Центру напередодні та у дні українських національних свят, «щоб вони не проявляли публічну активність».

«Думаю, що протримають години три, оголосять чергове попередження про відповідальність за ведення незаконної діяльності, і відпустять. Так що сподіваюся, нічого серйозного, але все ж зверніть увагу», – підсумував журналіст.

Згодом адвокат Едем Семедляєв повідомив що активісток відпустили з відділку поліції.

Український культурний центр в Сімферополі створений у травні 2015-го року у відповідь на те, що українців, які прийшли покласти квіти до пам'ятника Шевченку, затримувала поліція.

З тих пір УКЦ займався культурно-просвітницькою роботою — організовував лекції з історії України, літературні читання українських письменників.

У свою чергу, окупаційна влада забороняє активістам проводити публічні заходи, викликає на допити і «бесіди» в правоохоронні органи, попереджає про неприпустимість екстремізму тощо.

Як намагаються боротися з репресивною машиною кримчани і як можна допомогти їм з материкової України — читайте в інтерв’ю з правозахисницею Олександрою Криленковою. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини