Світ / Близький Схід

У сирійський табір біженців доставили другий за рік гумконвой ООН

DW
Світ/Близький Схід/У сирійський табір біженців доставили другий за рік гумконвой ООН
Зберегти
Вигляд
У сирійський табір біженців «Рукбан», що біля кордону з Йорданією, 3 листопада доставили гуманітарний конвой ООН. Це другий конвой за рік, який вдалося туди відвезти.

У ньому, зокрема, продовольчі товари, предмети гігієни, харчі та медична допомога для близько 50 тисяч людей, які наразі проживають у цьому таборі. Також гуманітарна допомога включає одяг для 18 тисяч дітей і набори для 1200 новонароджених, повідомили у Сирійському Червоному Півмісяці.

Крім того, ООН проводить вакцинацію для захисту 10 тисяч дітей від кору, поліомієліту та інших смертельно небезпечних хвороб, повідомив координатор ООН у Сирії Алі Аль-Заатарі.

Гуманітарний конвой планували направити у табір ще минулого тижня після того, як уряд у Дамаску дав на це дозвіл. Однак тоді відправлення відклали через загрозу нападу, повідомляє DW.

Востаннє табір отримував гуманітарну допомогу від ООН та Сирійського Червоного Півмісяця у січні, за словами заступника генсекретаря ООН з гуманітарних питань Марка Лоукока. Відтоді умови проживання у таборі погіршилися: не вистачало продуктів та медикаментів.

Сирійський табір для біженціів «Рукбан» розташований неподалік американської військової бази Танф. У 2017 році Йорданія закрила кордон із Сирією та оголосила цей район військовою зоною після нападу на прикордонників.

27 жовтня у Стамбулі лідери Німеччини, Росії, Франції та Туреччини обговорили питання політичного врегулювання конфлікту в Сирії, що триває вже 7 років.

Нагадаємо, у вересні президенти трьох країн-учасників війни в Сирії — Туреччини, Ірану та РФ — на спільній зустрічі в Тегерані не змогли домовитись про припинення вогню в сирійській провінції Ідліб, яку контролюють повстанці.

Війна у Сирії почалася в березні 2011-го з демонстрацій у південному місті Дара. На хвилі протестів у Єгипті й Тунісі на стінах місцевої школи хтось написав антиурядові гасла. За це місцева влада запроторила за ґрати півтора десятка учнів віком від 12 до 15 років. З'ясувалося, що підлітків катували. Жителі міста вийшли на вулиці з вимогою покарати винних. По демонстрантах відкрили вогонь. Увесь 2011 у містах Сирії відбувалися протести проти репресій та корупції. Президент Сирії Башар Асад наполягав, що демонстрації – справа рук ісламських терористів та західних диверсантів.

У вересні 2015 року російські війська почали військову операцію в цій країні.

У 2016 році ООН визначила, що 13,5 мільйонів сирійців потребують гуманітарної допомоги, з них понад 6 мільйонів були змушені змінити місце проживання всередині країни. У 2017 році Управління Верховного комісара ООН у справах біженців заявило про 4,8 мільйонів сирійців, які залишили свою країну.

На шостий рік війни уряд контролював 34% країни, де мешкає 65 % населення, ще третину – ІДІЛ (10% жителів), 20% підконтрольні курдським формуванням, решту 13% – повстанці.

Протягом цього часу, за даними спостерігачів, загинуло від 437,363 тисяч сирійців. Сирійська мережа з прав людини зазначає, що 95% жертв – цивільні.

7,6 мільйонів переселенців залишили свої домівки всередині країни, 4 млн (відповідно до ООН понад) виїхали за межі країни – переважно в сусідні Туреччину, Ліван, Йорданію та Ірак.​

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим ІДІЛ відрізняється від «Аль-Каїди» та чого чекати від «Ісламської держави»

Пов`язані новини