Підтримувані США Сирійські демократичні сили (SDF) відновили наступ на останній анклав Ісламської держави на сході Сирії.

Так, підрозділи демократичних сил, очолюваних курдськими загонами народної самооборони YPG, протягом декількох тижнів утримувались від штурму населеного пункту Багуз у зв’язку з евакуацією цивільних осіб, у тому числі дружин і дітей бойовиків ІДІЛ. 

За даними SDF, 9 березня з анклаву ІДІЛ вивели останніх цивільних.

Нагадаємо, 10 лютого повідомлялось, що Сирійські демократичні сили за підтримки військових США почали наступ на останній осередок ісламістського угрупування «Ісламська держава» у східній Сирії

19 грудня президент США Дональд Трамп схвалив виведення всіх американських сил із Сирії. Глава Білого дому вважає, що бойовики «Ісламської держави» вже переможені.

Сенатори США розкритикували це рішення — на їхню думку, це загрожує безпеці США, а також надає сміливості «Ісламській державі». Також президент Франції Еммануель Макрон висловив жаль через рішення президента США Дональда Трампа вивести американські війська з Сирії.

За два дні після оголошення про виведення військ з Сирії телеканал CNN з посиланням на війського чиновника повідомив, що президент США Дональд Трамп також наказав готувати виведення половини американських військ з Афганістану.

За даними CNN, у Сирії зараз близько 2600 військових США.

11 січня США вивели першу наземну військову техніку з Сирії після рішення Трампа про відкликання армії з країни.

Поділитись: