На контрольованій режимом Башара Асада території Сирії 19 липня відбуваються вибори до парламенту країни. Сирійці обирають парламент вже втретє від початку громадянської війни, яка триває 9 років.

Про це повідомляє Zaman Alwsl.

Понад 2 тисячі кандидатів, зокрема бізнесменів, проти яких були запроваджені нещодавно санкції США, балотуються на цих виборах.

Вибори спочатку планувалися на квітень, але були відтерміновані двічі через пандемію коронавірусу.

Попри те, що на виборах балотуються декілька партій, серед них відсутня реальна опозиція правлячій партії президента Башара Асада.

У Сирії з 2011 року триває громадянська війна. Особливо від конфлікту страждає провінція Ідліб на північному заході Сирії, яка межує з Туреччиною. Із 2017 року там ведуться найбільш запеклі бої. Із грудня 2019 року війська Асада за підтримки Росії почали там військову операцію «Світанок Ідлібу», мета якої — здобуття контролю над більшою частиною Ідлібу. Це єдина на сьогодні провінція, більшість якої контролюється опозиційними до Асада силами.

Ситуацію в Ідлібі називають чи не найтяжчою гуманітарною кризою за всі дев’ять років війни в Сирії. У двох прикордонних містах провінції, за оцінками гуманітарної організації Save the Children, зруйнована або серйозно пошкоджена майже третина будівель. А на півночі Ідлібу з 2017 року у два-два з половиною рази зросли табори для внутрішньо переміщених осіб.

На сирійсько-турецькому кордоні в Ідлібі нині перебуває понад мільйон сирійських біженців.

Поділитись: