Поліція Словаччини висунула бізнесмену Маріану Кочнеру обвинувачення у вбивстві журналіста-розслідувача Яна Кучака та його нареченої, повідомляє видання Aktuality.sk.

Маріан Кочнер фігурував у матеріалах журналіста-розслідувача. Проти нього Кучак подавав скаргу до поліції через передбачувані погрози, однак тоді поліція закрила справу, навіть не допитавши Кочнера. 

Слідчі висунули обвинувачення Кочнеру 8 березня, більше ніж за рік після резонансного убивства.

Наразі відомо, що за версією слідства, саме Кочнер віддав наказ убити Кучака через його журналістську діяльність. Спеціальна прокуратура анонсувала прес-конференцію, на якій планує повідомили деталі розслідування.

Раніше проект з розслідування корупції та організованої злочинності (OCCRP) повідомив, що за будинком словацького журналіста Яна Кучака та його нареченої Мартіни Кушнірової кілька днів стежили до їхнього вбивства в лютому 2018 року в помешканні неподалік Братислави. Троє підозрюваних щонайменше сім разів відвідували будинок Кучака до вбивства, йдеться у матеріалі.

Маріан Кочнер — бізнесмен і колишній кандидат на пост мера Братислави. Раніше він заявляв, що перетинався з убитим журналістом лише раз на одній з прес-конференцій.

Нагадаємо, в лютому 2018 року словацького журналіста Яна Кучака і його наречену Мартіну Кушнірову застрелили в їхньому будинку неподалік від Братислави. На момент вбивства 27-річний Кучак спільно з журналістами OCCRP розслідував участь італійської мафії «Ндрангета» у підприємницькій діяльності країни й вивчав її зв'язки з урядом екс-прем'єра Роберта Фіцо.

Наприкінці вересня поліція затримала вісьмох людей, п’ятьох з яких згодом відпустила. Решту обвинувачують в умисному вбивстві Яна Кучака та Мартіни Кушнірової. Вбивство замовили за 70 тисяч євро, 50 з яких виконавець отримав готівкою, а решта пішла як розрахунок за попередній борг. Одну з затриманих жінок ідентифікували як А. Ж. — Альону Жужову, яка є колегою Кочнера, і ніби це сама вона є замовницею вбивства і знайома з фігурантом розслідувань Яна, мультимільйонером Маріаном Кочнером.

Поділитись: