За убивство словацького журналіста-розслідувача Яна Кучака замовник заплатив щонайменше 70 тисяч євро.

За убивство словацького журналіста-розслідувача Яна Кучака замовник заплатив щонайменше 70 тисяч євро.

Про це повідомив прокурор під час прес-конференції, передає словацьке видання Aktuality.

За його словами, 50 тисяч євро замовник виплатив готівкою, ще 20 тисяч — у вигляді прощення старого боргу. Тако повідомляється, що посередник, який мав заплатити виконавцям убивства, ймовірно, співпрацює з поліцією. 

Прокурор зазначив, що убити планували тільки Кучака, його дівчина Мартіна Кушнірова виявилася випадковою жертвою.

За словами прокурора, у поліції є серйозні докази проти підозрюваних, які правооохоронці збирали упродовж семимісячного розслідування. Він також розповів, що дехто з чотирьох обвинувачених вже були засуджені в минулому, але не за насильницький злочин.

Раніше повідомлялося, що чотирьох підозрюваних у вбивстві взяли під варту.

Під час санкціонованого обшуку 27 вересня поліція Словаччини затримала вісьмох підозрюваних у вбивстві Яна Кучака та його нареченої.

Нагадаємо, в лютому в Словаччині невідомі вбили 27-річного журналіста Яна Кучака і його дівчину. Їх застрелили у власному будинку в місті Велка-Мака. Це було перше вбивство журналіста в Словаччині за всю історію існування держави.

У поліції вважають, що вбивство може бути пов'язане з професійною діяльністю Кучака. Він писав про зв'язки між італійською мафією та людьми, близькими до Фіцо. В інших матеріалах журналіст розкривав корупційні скандали, пов'язані з партією Фіцо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свобода слова під загрозою: що відомо про вбивство словацького журналіста

Після вбивства Кучака у відставку подали міністр культури Словаччини Марек Мадаріч, секретар Ради безпеки Віліам Джассен і помічниця прем'єр-міністра Марія Троскова.

12 березня міністр внутрішніх справ та заступник глави уряду Словаччини Роберт Калиняк також оголосили про свою відставку.

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо та його уряд пішли у відставку 15 березня на тлі політичної кризи, спричиненої вбивством журналіста-розслідувача Яна Кучака та його нареченої.

Відставка Фіцо відбулась після того як десятки тисяч жителів країни приєдналися до антиурядових акцій протесту, вимагаючи відставки уряду та повного розслідування смертей Яна Кучака та Мартіни Куснірової.

Протести стали найбільшими у Словаччині з часів антикомуністичної оксамитової революції 1989 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЧому протестує Словаччина: у країні тривають наймасовіші з 1989 року демонстрації

Поділитись: