У партії «Слуга Народу» планують поступово імплементувати в законодавство результати опитування, ініційованого президентом Володимиром Зеленським. Хочуть розпочати зі скорочення кількості народних депутатів.

Про це заявив голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко на брифінгу 26 жовтня, передає «Укрінформ».

Він вважає, що терміново результати цього опитування втілювати в життя не почнуть, але поступово будуть опрацьовувати ці питання. Спочатку про скорочення кількості народних депутатів з 450 до 300, каже Корнієнко. Зробити це можуть вже до кінця поточної сесії Верховної Ради, яка триватиме до лютого.

«Подивимося, яка в нас буде ситуація з епідемією. На жаль, бачимо, що трошки динаміка розгортається», — каже голова «слуг».

Він зазначив, що з огляду на розповсюдження коронавірусної хвороби парламент у першу чергу буде приділяти увагу найважливішим питанням, як, наприклад, проєкт держбюджету на 2021 рік.

Корнієнко нагадав, що законопроєкт про внесення змін до Конституції щодо скорочення кількості депутатів до 300 вже отримав висновок Конституційного Суду. Його визнали таким, що відповідає Конституції.

 «Не впевнений, що він пройшов комітет, це треба з'ясувати. Але в принципі, це досить швидко можна зробити. Далі питання до колег, хто, дивлячись на цифру народної підтримки в 90%, як себе буде в залі поводити. Будемо дивитися, хто попри 90% підтримки цієї ідеї в народі буде якось намагатися ухилитися від голосування за цю ініціативу», — сказав Корнієнко.

Щодо легалізації медичного канабісу, то Корнієнко повідомив про існування трьох відповідних законопроєктів, які розробляли різні підгрупи у фракції «Слуга Народу». Корнієнко сподівається, що «слуги» зможуть зробити спільний законопроєкт, після чого його винесуть на суспільне обговорення.

Коментуючи питання вільної економічної зони на Донбасі, депутат сказав, що, «зважаючи на масштаб підтримки, це питання потребує ще дискусії в суспільстві».

Корнієнко відзначив високу підтримку ідеї довічного ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах і каже, що потрібно проводити консультації.

Коментуючи питання щодо права України на використання безпекових гарантій, визначених Будапештським меморандумом для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності, Корнієнко сказав, що «президент, як наш головний дипломат, далі буде враховувати це у своїй діяльності».

Сумнівне опитування

Слід зазначити, що опитування, ініційоване Зеленським, важко назвати репрезентативним, бо воно було добровільним і його організатори самі не формували вибірку. Тобто серед учасників опитування не були в рівній мірі представлені українці різного віку, статі, освіти тощо. Також ми не знаємо, скільки було жителів сіл, а скільки — міст, скільки учасників було з різних регіонів країни.

Тобто якщо брати соціологічні стандарти, опитування важко назвати таким, що демонструє реальну думку населення.

Крім цього, під час опитування фіксували різні «порушення» (у лапках, бо це не було реальне соцопитування й тому це не можна назвати порушеннями юридично), зокрема деякі люди отримували по 5 анкет, десь голосували неповнолітні.

Про серйозний вплив порушень свідчать і дані екзит-полу соціологічної групи «Рейтинг», який вона представила учора. Його результати суттєво відрізняються від того, що сьогодні попередньо представила «Слуга Народу»:

  • за довічне ув'язнення за корупцію 81% людей, проти — 16%;
  • за вільну економічну зону на Донбасі 45%, проти — 33%;
  • скорочення парламентарів до 300 підтримали 95%, проти — 4%;
  • за легалізацію канабісу в медичних цілях 70%, проти — 24%;
  • право України щодо гарантій Будапештського меморандуму підтримали 78%, проти — 10%.
Поділитись: