Фракція «Слуга народу» готова підтримати зняття недоторканності з п’ятого президента Петра Порошенка.

Про це в інтерв’ю «НВ» заявив заступник голови правлячої фракції Олександр Корнієнко.

«Все мотивовані (голосувати — ред.) за зняття недоторканності. Це повинні підтримати всі депутати, тому що це чесна позиція, адже ми від неї (недоторканності — ред.) відмовилися. По суті, це технічне голосування, коли просять зняти імунітет з метою процесуальних дій. З 1 січня 2020 року, коли вступлять в силу зміни до Конституції, такі голосування будуть не потрібні», — сказав він.

Щодо можливого голосування за згоду на притягнення до кримінальної відповідальності та тримання під вартою Порошенка Корнієнко зазначив, що ці питання винесуть на окремий розгляд фракції.

Корнієнко додав, що депутати у цьому питанні будуть визначатися самостійно відповідно до «якості підозри» і «з інших політичних мотивів».

Водночас депутат заявив, що підозра Порошенку перебуває в ГПУ і він не знає, коли її отримає апарат Верховної Ради.

Нагадаємо, 18 листопада Державне бюро розслідувань направило до Генеральної прокуратури проєкт підозри п'ятому президенту України Петру Порошенку.

Проєкт підозри стосується можливого неправомірного впливу на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя у березні-травні 2019 року.

Сам Порошенко назвав цю підозру «абсолютною дурістю».

Адвокат Порошенка заявив, що ця підозра — провокація проти генпрокурора Руслана Рябошапки.

Зазначимо, що ймовірні зловживання попереднього президента полягають у призначенні ним двох членів Вищої ради правосуддя поза правилами та процедурою. 

10 квітня Порошенко отримав перелік із рекомендованих до призначення осіб у члени Вищої ради правосуддя. Не вистачало двох людей. І замість повторного конкурсу тодішній президент видав указ, яким змінив процедуру призначення членів ВРП: якщо комісія не обирає членів, то їх одноосібно призначає президент.

Так, Порошенко призначив членами ВРП Андрія Василенка і Михайла Ісакова. Сталося це 13 травня — за 6 днів до складення присяги Зеленським. Провадження за цими фактами ДБР почало теж за заявою Портнова.

Поділитись: