Приватна аерокосмічна компанія Ілона Маска SpaceX планує запустити перший пілотований космічний корабель Crew Dragon на Міжнародну космічну станцію вже в лютому.

Про це заявив президент компанії SpaceX Гвен Шотвелл, передає Spaceflight Now.

Водночас він зазначив, що до польоту корабель ще має пройти кілька важливих тестів. Вже 4 січня 2019 року перевірять систему аварійного припинення польоту Crew Dragon. Це дозволить переконатися, що капсула може безпечно уникнути аварії під час запуску.

В SpaceX повідомили, якщо тести пройдуть вдало, то Crew Dragon може відправити астронавтів NASA Боба Бенкена і Дага Херлі на Міжнародну космічну станцію вже в лютому 2019-го.

Нагадаємо, перший в історії пробний запуск Crew Dragon відбувся 2 березня 2019 року з космодрому космічного центру імені Кеннеді у Флориді. На борту корабля перебував манекен на прізвисько Ріплі. 3 березня Crew Dragon успішно пристикувався до МКС.

Як повідомлялося, приблизно за дві з половиною хвилини після старту пілотованого космічного корабля «Союз МС-10», що проходив 11 жовтня 2018 року, сталася аварія. Корабель почав здійснювати екстрену посадку. Капсула з екіпажем приземлилася в центральній частині Казахстану, після чого обох космонавтів — американця Ніка Хейга та росіянина Олексія Овчініна — знайшов пошуково-рятувальний загін.

Одним з головних наслідків аварії стало те, що через припинення польотів «Союз ФГ» і пілотованого корабля «Союз» Міжнародна космічна станція залишилася без засобів доставлення екіпажу.

США ще раніше вирішили припинити використовувати російські «Союзи» для доставки астронавтів на МКС з квітня 2019-го.

Поділитись: