У справі Фірташа повідомили про підозру ще трьом керівникам облгазів

Правоохоронці оголосили підозру ще трьом керівникам облгазів, які пов'язані з підсанкційним олігархом Дмитром Фірташем. За даними слідства, вони завдали державі збитків на загальну суму 552 мільйонів гривень.

Про це повідомляється на сайтах СБУ та БЕБ.

Йдеться про голів правлінь «Волиньгазу», «Криворіжгазу» та «Чернігівгазу».

За інформацією БЕБ, сума збитків, завданих в результаті діяльності голови «Чернігівгазу», сягнула понад 220 млн грн, а керівників «Криворіжгазу» і «Волиньгазу» — 202 млн грн та 130 млн грн відповідно.

Посадовцям повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.

Для відшкодування завданих державі збитків БЕБ наклало арешт на рухоме та нерухоме майно підозрюваних на загальну суму 246 млн грн та корпоративні права підсанкційного бізнесмена на загальну суму понад 7,4 млрд грн.

У СБУ пояснили, що ці компанії фактично контролюються менеджментом ТОВ «Регіональна газова компанія» (РГК), яка афілійована до Фірташа. Компанія загалом управляє 20 міськ- та облгазами, що становить 70% всіх газорозподільних мереж України.

Справа «облгазів Фірташа»

Слідство встановило, що фактичний керівник групи компаній РГК Дмитро Фірташ організував схему несанкціонованого відбору газу з газотранспортної системи України, в якій взяли участь посадовці підконтрольних йому підприємств.

За даними слідства, схема полягала в тому, що «на папері» посадовці платили за газ приватним підконтрольним компаніям, але насправді не отримували його від них. Фактично вони здійснювали несанкціонований відбір блакитного палива, яке було в газотранспортній системі й належало державі.

Судово-економічна експертиза з’ясувала, що лише протягом 2021 року незаконна діяльність фігурантів завдала державі збитків на понад 4,2 млрд грн. А загальна сума шкоди, за попередніми оцінками, протягом 2016-2022 років може становити понад 18 млрд грн.

Наразі вже повідомлено про підозру 15 особам: підсанкційному бізнесмену — власнику газового холдингу, 11 керівникам облгазів та двом керівникам РГК, директору товариства. Під вартою перебувають 6 очільників облгазів. Фігурантам загрожує до 12 років ув’язнення.