ENRU

У справі про «план Артеменка» підозрюваних наразі немає – прокуратура Криму

Керівник Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук та екс-депутат Радикальної партії Андрій Артеменко на даний час проходять у якості свідків у справі про так званий «мирний план», який нібито був переданий Артеменком керівництву США і передбачав, зокрема, передачу Криму в оренду Росії.

Про це в ефірі Громадського розказав начальник слідчого управління прокуратури Криму Микола Мерет.

За його словами, наразі підозрюваних у справі немає, але «допитано велику кількість свідків». Мерет також зауважив, що під час першого допиту Артеменко заперечив існування такого плану.

«Між тим, вже після допиту ми бачили, що у інтернет-виданнях була розміщена інформація від Артеменка, що цей план таки був у письмовому варіанті. Тому ця інформація перевіряється кожного разу», – додав він.

За його словами, обшуки у Міжнародному центрі перспективних досліджень, під час яких було вилучено ноутбуки, флешки та телефони, проводились саме на підставі розпочатого кримінального провадження, і тепер слідчі проводять експертизу даних, які зберігались на цих пристроях.

Крім того, Мерет, як слідчий, дав оцінку діями можливим діям Артеменка в контексті цього «мирного плану».

«Було зазначено, що даний план був узгоджений з керівництвом Російської Федерації. Це, по-перше. По-друге, передача в оренду частини території нашої держави також викликає занепокоєння. Саме на підставі цих фактів і було розпочате кримінальне провадження», – підсумував начальник слідчого управління прокуратури Криму.

Нагадаємо, що 13 квітня у приміщенні Міжнародного центру перспективних досліджень в Києві прокуратура Автономної республіки Крим влаштувала обшук у рамках «справи Артеменка».

Раніше «Радикальна партія» виключила депутата Артеменка з фракції. 

Повідомлялося, що Андрій Артеменко передав план нормалізації відносин між Україною і Росією екс-раднику президента США Майклу Флінну незадовго до його відставки.

Серед іншого, план містить ідею проведення всеукраїнського референдуму про передачу Криму Росії в оренду на 50-100 років, а також передбачає виведення російських військ з території України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Що відомо про депутата Артеменка і його «план примирення України з Росією».

«Державна зрада» за дослідження: Що стоїть за обшуками в аналітичному центрі.

«Мирний план» чи «торги суверенітетом» — за що екс-дипломата Філіпчука викликали до ГПУ.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram