УКРАЇНА

У справі про побиття активістів під час Революції Гідності заслухали останнього свідка — журналістку Громадського

24 вересня, 2018 16:39
УКРАЇНА/У справі про побиття активістів під час Революції Гідності заслухали останнього свідка — журналістку Громадського
Зберегти
Вигляд
У Дніпровському районному суді Києва продовжили розгляд справи екс-беркутівця Андрія Хандрикіна, якого підозрюють у побитті активістів — Михайла Нискогуза та Владислава Цілицького біля входу до стадіону «Динамо» під час подій Революції Гідності.

У Дніпровському районному суді Києва продовжили розгляд справи стосовно екс-беркутівця Андрія Хандрикіна, якого підозрюють у побитті активістів — Михайла Нискогуза та Владислава Цілицького — біля входу до стадіону «Динамо» під час подій Революції Гідності.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського із зали суду.

На засіданні заслухали останнього свідка — Анастасію Станко.

20-го січня 2014 року Станко працювала, за її словами, за сто метрів від колонади стадіону імені Лобановського, що на вулиці Грушевського. Журналістка вела стрім для Громадського під час побиття активістів.

«О 9 вечора на колонаді мітингувальники закидали фаєри в бік працівників «Беркуту». Після 9:30 я зазначила у відео, що на колонаду вилізли троє працівників «Беркуту». Натомість троє мітингувальників зістрибнули з колонади, а двоє залишилися. Представники «Беркуту» зловили спочатку одного хлопця, і на відео помітно, як його били ногами і гумовою палицею. Потім було видно, що його тягнули по колонаді. Мені здалося, що ту людину скинули з колонади. Згодом виявилося, що його спустили. З іншим вчинили так само — били ногами і гумовою палицею», — зазначила свідок.

Сторона захисту клопотала про перегляд відео, автором якого є журналістка, однак суд відхилив це клопотання. Утім адвокати зазначили, що планують звертатися до ГО «Громадське телебачення» за відповідним матеріалом.

Наразі Андрій Хандрикін є єдиним обвинуваченим у справі. Повідомлялося, що він продовжував служити в Харківському управлінні Нацполіції. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

Нагадаємо, двоє обвинувачених – Мастега та Войлоков – втекли до Росії і зараз там переховуються від суду. За словами адвоката екс-«беркутівців» Валентина Рибина, РФ планує надати його підзахисним громадянство.

/Олеся Біда, Вікторія Бега

 

Пов`язані новини