Екс-«беркутівець» Олег Бойко під час засідання Шевченківського райсуду Києва
Фото: Громадське
У справі про розгін майданівців «беркутівцями» 30 листопада 2013 року дочитали обвинувальний акт стосовно колишнього «беркутівця» Олега Бойка.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського із Шевченківського райсуду Києва.

Слідство обвинувачує Бойка в тому, що 30 листопада 2013 року він перевищив службові повноваження та, застосовуючи силу, розігнав протестувальників, завдавши їм тілесних ушкоджень. Загалом у цій справі 13 потерпілих.

Прокуратура надала суду список із 6 свідків, яких вони планують допитати. Сторона захисту заявила, що не подаватиме свій список.

Екс-«беркутівцю» інкримінують перевищення службових повноважень та перешкоджання мирним зібранням. У разі доведення вини чоловіку загрожує від 3 до 8 років позбавлення волі.

Наразі Бойко є діючим працівником поліції — його звільнили, але він пройшов атестацію і знову став поліцейським. Під час досудового слідства прокуратура клопотала про його відсторонення від посади, але суд відмовив. Звільнити чоловіка з поліції зможуть лише у разі обвинувального вироку.

Як повідомлялося, у справі екс-«беркутівця» Марчука дослідили відеоматеріали.

Нагадаємо, 17 липня Генеральна прокуратура почала слідчий експеримент в центрі Києва в межах розслідування «справ Майдану». Експеримент планували завершити протягом місяця.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: