Слідчі дії на місці вибуху автомобіля журналіста Павла Шеремета, Київ, 20 липня 2016 року
Фото:

EPA/ROMAN PILIPEY

Слідчі Нацполіції провели обшуки у межах справи вбивства журналіста Павла Шеремета у столичному магазині «Історична зброя», власником якого є Геннадій Конєв.

Про це йдеться в матеріалі hromadske.

В ухвалі суду, яку нам надав сам бізнесмен, зазначено, що слідчі шукали схему розташування будинку, в якому мешкав Павло Шеремет, незареєстровану зброю, вибухівку та її комплектуючі кустарного виробництва, електронні засоби передачі сигналу на відстані, магнітні пристрої.

Підставою для обшуку, сказано в ухвалі, є те, що цей магазин неодноразово відвідував Олександр «Кулібін» Корнієвський, який має навички поводження з вибухівкою та радіокерованою електронікою, може виготовляти саморобні вибухові пристрої, підтримувати зв’язок з людьми, що мають навички їх виготовлення, а також причетні до вбивства Павла Шеремета.

Олександр Корнієвський — колишній військовий з «Айдару», є фігурантом кримінальної справи щодо незаконного обігу зброї, яку спочатку вела поліція, а згодом забрала Служба безпеки. У цій справі разом з «Кулібіним» фігурують колишні військові Іван Каралюс «Шукач» та Віктор Балацький «Агат».

За словами останнього, він співпрацював з хлопцями виключно для допомоги військовим, нібито на прохання правоохоронців. Двоє інших не вийшли зараз з нами на зв’язок, а при спробі поспілкуватися в минулих роках — не дали відповіді на запитання.

За словами власника магазину «Історична зброя» Геннадія Конєва, Корнієвського в магазині помічали з 2014 року. Деталі нам розповів працівник магазину Дмитро.

«Цікавився запчастинами, іноді брав макети гвинтівки Мосіна, десь по дві штуки. Але макети він брав вже у році 2018-му. В основному — це запчастини, то до автоматів Калашникова, гвинтівок Мосіна, до німецьких автоматів та пістолетів. Питав про магазини для чеських автоматів у 2017-2018 році», — сказав він.

Сам Конєв, за його словами, познайомився з Олександром у цьому році: «Він казав, що йому потрібна робота. Ні про що ми з ним не домовилися, можливо, ще потім було кілька зустрічей. Нібито в нього були клієнти. Ну, кажу: «Продавай, якщо хочеш. Не знаю тільки, чи отримаєш ти щось із цього». Тому дав йому на реалізацію револьвер Флобера, який абсолютно у вільному обігу. В магазині в нас немає бойової зброї взагалі».

Також Конєв додав, що в березні Корнієвський розповідав йому про «наружку» — спостереження за ним правоохоронців.

«Каже, що його підшивають до справи Шеремета, а там за вікном стоїть наружка. Відчиняємо двері, там якийсь чоловік стоїть. Він знав, що за ним ведуть спостереження, і я знав.

Я питав у нього, який стосунок він має до справи Шеремета, а він казав, що ніякого: «В них там усе складається, є замовник, підривник, але немає майстра, який це зробив. І от хочуть мене туди». Ось такі в нас були розмови», — розповів Конєв.

Ми намагалися запита в Корнієвського і про цю розмову, але він не вийшов з нами на зв’язок.

Крім цього, обшуки у справі Шеремета проводили й в компанії «Архангел хранитель», яка, за інформацією прокуратури, є реабілітаційним центром, яким опікується отець Амвросій. Туди, як кажуть у відомстві, нібито влітку 2018 року приїздив Олександр Корнієвський.

Шукали там те ж, що і в магазині Конєва, відповідно до озвученого адвокатом Костянтином Татарченком тексту ухвали. Водночас справу про незаконний обіг зброї, в якій фігурує Корнієвський разом з Каралюсом та Балацьким, з червня 2018 почала розслідувати Служба безпеки, тоді ж «Кулібіна» та «Шукача» перевезли з Одеси до ІТТ СБУ у Києві, а Балацький вийшов під заставу. За словами останнього, в липні 2018-го хлопці були ще під вартою СБУ. На наші запити про те, коли саме Каралюс та Корнієвський вийшли на волю, в прокуратурі та СБУ не відповіли.

У реабілітаційний центр, зі слів прокуратури, Корнієвський приїздив разом з Владиславом Грищенком «Бучею» — одним із фігурантів ще однієї справи з вибухівкою — замаху на бізнесмена з Івано-Франківщини у липні 2018-го. В ній «Буча» проходить підозрюваним разом зі своєю дружиною Інною на позивний «Пума», а у Корнієвського, Каралюса та Балацького проводили обшуки.

На думку слідства, навички Корнієвського свідчать про те, що він міг змайструвати вибухівку такого складу, яка фігурує і в цьому провадженні. Його адвокатка Олена Сторожук каже, що він не має відношення до цієї справи, а сам чоловік не відповів поки на запитання.

Голоси Грищенків фігурували в записах, які МВС оприлюднило під час брифінгу у справі Шеремета у грудні 2019 року. Слідство вважає вибухівки у двох провадженнях схожими. А також перевіряє ймовірну схожість з пристроєм, яким підірвали у 2017 році Тимура Махаурі.

Нагадаємо, 21 травня стало відомо, що підозрюваним у справі вбивства Павла Шеремета — Юлії Кузьменко, Яні Дугарь та Андрію Антоненку — змінили підозри, з яких зникли згадки про «ультранаціоналістичні ідеї» і «велич арійської раси», а організаторами слідство тепер називає невстановлених осіб.

А 22 травня адвокати повідомили про те, що Національна поліція завершила досудове слідство щодо трьох підозрюваних. Матеріали справи планують передати до суду.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного

Поділитись: