Адвокати колишнього президента України Віктора Януковича заявили про відвід суддів і прокурорів у справі щодо державної зради, після чого покинули судове засідання.

Адвокати колишнього президента України Віктора Януковича заявили про відвід суддів і прокурорів у справі щодо державної зради, після чого покинули судове засідання.

Про це повідомляє кореспондент Громадського із Оболонського суду Києва.

Засідання тривало близько 15 хвилин. Суд мав розпочати судові дебати, але адвокат Віталій Сердюк вимагав допитати ще одного свідка.

Суддя Владислав Дев’ятко пояснив адвокату, що стадія допиту свідків уже завершена, тому допитувати нікого не будуть. Після цього адвокат зачитав заяву про відвід.

«У нас є заява про відвід судді та сторони обвинувачення, оскільки суд поспішає з винесенням вироку і не дає допитати усіх свідків», — сказав адвокат Сердюк.

Суддя пояснив, що на цій стадії вже не можна оголошувати про відвід та інші подібні клопотання. Після цього він оголосив перерву на 10 хвилин. Адвокат Сердюк вийшов із зали і сказав, що сьогодні вже на засідання не повернеться. 

Прокурори просять надати Януковичу державного безоплатного адвоката. 

«Ми розуміємо, що через такі дії захисту є загроза взагалі доступу до правосуддя. Тому ми змушені просити суд про надання держваного адвоката», — сказав прокурор Максим Крим.

Судді пішли в нарадчу кімнату, аби вирішити, чи надавати Януковичу безоплатного адвоката.

Нагадаємо, 30 липня Верховний суд України відмовився перевести справу про державну зраду Януковича з Оболонського районного суду Києва до іншого та забезпечити його участь у засіданнях.

30 липня адвокати у справі держзради Віктора Януковича не прийшли на суд, засідання перенесли на вівторок 31 липня.

Раніше повідомлялося, що суд у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича перейшов до судових дебатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Транспорт від Добкіна та 8 пересадок: як тікав Янукович — свідчення охоронців

Президент-утікач звинувачується в державній зраді, пособництві представникам влади Росії, умисних діях, учинених з метою зміни державного кордону України, встановленого Конституцією та веденні агресивної війни.

За цими статтями Януковичу загрожує до 15 років ув’язнення.

Генеральна прокуратура завершила слідство у справі президента-утікача Віктора Януковича та низки його колишніх високопосадовців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Оболонський районний суд Києва призначив судові дебати у справі за обвинуваченням екс-президента України Віктора Януковича в державній зраді на 30 і 31 липня.

Поділитись: